Ke skvělému obratu Dynama přispěl i gól Kvapila

28. 3. 2012 20:59
Petrohrad - Dynamo Moskva 4:5 v prodl.

Petrohrad - Hokejistům Dynama Moskva se podařilo obrátit zdánlivě ztracené první semifinále KHL na ledě Petrohradu. Hosté prohrávali už o tři branky, ale i díky gólu českého útočníka Marka Kvapila zvítězili 5:4 v prodloužení.

Petrohradští svěřenci trenéra Miloše Říhy vedli ještě na začátku 44. minuty 3:0 a zdálo se, že si jdou ve finále Západní konference pro první bod. Pak ale mistr světa z roku 2010 Kvapil překvapil krajana Jakuba Štěpánka v brance SKA střelou ze záporného úhlu, kterou si český gólman srazil za čáru, a nastartoval obrat Dynama.

Štěpánek s Červenkou byli ve čtvrtfinále KHL nejlepší
Štěpánek shutoutem posunul Petrohrad do semifinále

Tým z hlavního města brzy snížil na 2:3, domácím dal ještě svou druhou trefou v zápase dvoubrankové vedení Vladimir Tarasenko, pak však přišlo galapředstavení Denise Mosaljova.

Útočník Dynama v 49. minutě zkorigoval na 3:4, poté 105 sekund před třetí sirénou poslal duel do prodloužení a v 71. minutě zkompletoval hattrick rozhodujícím gólem.

Petrohradský Štěpánek, jenž byl vyhlášen nejlepším brankářem čtvrtfinále Gagarinova poháru, dostal v letošním play off poprvé více než tři góly v utkání.

Série pokračuje v pátek opět na ledě Petrohradu.