Kempný s Furchem v KHL zařídili těsné vítězství Omsku

Aktualizováno 8. 12. 2015 20:21
Gól Michala Kempného zajistil hokejistům Omsku v Kontinentální lize vítězství 1:0 ve Vladivostoku.
Michal Kempný.
Michal Kempný. | Foto: ČTK

Moskva - Gól Michala Kempného zajistil hokejistům Omsku v Kontinentální lize vítězství 1:0 ve Vladivostoku. Dalším faktorem pátého vítězství Avangardu za sebou byl Dominik Furch, který počtvrté v sezoně udržel čisté konto. Tím srovnal krok s reprezentačním kolegou Alexanderem Salákem z Novosibirsku.

Furch zneškodnil 27 střel domácího týmu, z toho 13 v závěrečné třetině. To už Omsk vedl: v 36. minutě prokličkoval celým kluzištěm Denis Paršin a přihrál volnému Kempnému, jenž střelou z pravého kruhu pro vhazování překonal gólmana Igora Bobkova. Český zadák se trefil potřetí v sezoně, znovu osmého dne v měsíci, předchozí branky dal na své narozeniny 8. září a pak o měsíc později 8. října.

Potřetí za sebou zvítězil Chabarovsk, který zatím ve Východní konferenci zaostává za postupovými příčkami. Astanu doma porazil 3:2, Jan Kolář k tomu přispěl asistencí na úvodní branku zápasu.

V duelu Novosibirsku s Jekatěrinburgem nedošlo na souboj českých reprezentačních gólmanů, neboť Alexander Salák nebyl ani na střídačce domácího týmu. Jakub Kovář v brance hostů si připsal 31 zákroků, ale porážce 2:4 nezabránil. Český brankář inkasoval třikrát, čtvrtý gól dal Novosibirsk při soupeřově power play. Po jedné asistenci si připsali domácí útočník Tomáš Vincour a Petr Koukal v dresu vítězů.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Barys Astana 3:2 (za domácí Kolář 0+1), Vladivostok - Omsk 0:1 (Kempný 1+0, čisté konto Furch), Novokuzněck - Chanty-Mansijsk 2:3, Novosibirsk - Jekatěrinburg 4:2 (Vincour 0+1 - Koukal 0+1), Jokerit Helsinky - Nižněkamsk 6:5 v prodl., Dinamo Riga - Čeljabinsk 2:3 po sam. nájezdech.