reklama

Jágr dře na play off a Florida má další rekord. Pod dohledem Hollywoodu

V posledním utkání navštívil Floridu "maskot" týmu Kevin Spacey. YouTube.com
Neúnavný Jaromír Jágr dře víc než obvykle, fanoušci bedlivě sledují posily a vyhlíží play off, teprve druhé za posledních 15 let. Floridští Panthers jsou navíc jen devět bodů od nejvydařenější základní části v historii, deset zápasů před koncem je čeká finální test. Kolem Floridy je navíc rušno i díky oscarovému herci Kevinu Spaceymu.

Praha - Neúnavný Jaromír Jágr dře víc než obvykle, fanoušci bedlivě sledují posily a vyhlíží play off, teprve druhé za posledních 15 let. Floridští Panthers jsou navíc jen devět bodů od nejvydařenější základní části v historii, deset zápasů před koncem je čeká finální test.

Kolem Floridy je před boji o Stanley Cup neobyčejně rušno, dokazuje to i poslední zápas. Přestože Panthers doma podlehli Detroitu 3:5, měli důvod k oslavě. Do arény totiž přilákali 20 817 lidí, což je klubový rekord.

Událost ozvláštnil hollywoodský herec Kevin Spacey, který v půlce klání vyskočil ze sedačky, pozdravil diváky a vysloužil si bouřlivý aplaus.

Muž, jemuž momentálně přináší popularitu seriál Dům z karet, uhranul floridské příznivce díky hráčům. Ti si po každém vystoupení předávají populární modrou mikinu s hlavou Spaceyho ve vesmíru (výstižnější je anglický popisek "Spacey in space"). Prazvláštní kousek vždy oblékne nejlepší hráč zápasu. Tradici v letošní sezoně zavedl tvrďák Shawn Thornton, jenž mikinu koupil na tripu do New Yorku a později ji přinesl do šatny.

V sobotu večer se oscarový herec zjevil v kabině Panthers osobně. Zapózoval na společné fotografii a rozjel několik dialogů, třeba s Jágrovým parťákem Aleksanderem Barkovem, kterému gratuloval k novému kontraktu. "Říkal, že z něj kus chce," usmíval se Barkov.

Thank you @flapanthers and all the fans for such a wonderful welcome tonight

Fotka zveřejněná uživatelem Kevin Spacey (@kevinspacey),

Hudler ožívá, Kindl je na hraně

Teď ale legrace končí. I když Florida ční na zdánlivě pohodlném druhém místě ve Východní konferenci, nad osmým týmem drží jen šestibodový náskok. Pořád nemá jisté play off a už v noci na zítřek vkročí do náročného tripu. Postupně nastoupí proti Rangers, Bostonu a Tampě, třem ze čtyř největších konkurentů v tabulce. Až poté přijdou duely s papírově slabšími soky.

Pokud soubor z města Sunrise nevyhoří, bude v dubnu hrát teprve druhé play off za posledních 15 let. Na nejnáročnější část ročníku se klub připravuje dlouho. Před únorovou uzávěrkou přestupů přivedl tři posily – Jiřího Hudlera, Jakuba Kindla a Teddyho Purcella. Jak si vedou?

Hráč Zápasy Body Čas na ledě
Jiří Hudler 9 3+2 13:51
Jakub Kindl 9 0+1 13:12
Teddy Purcell 5 2+2 15:46

Nejméně výrazný otisk zatím v novém působišti udělal Kindl, což není překvapení, jelikož předtím nastupoval na farmě Detroitu. Český bek zaznamenal jednu asistenci a ve třetím obranném páru nedostává příliš prostoru. Zranění Erik Gudbranson a kapitán Willie Mitchell navíc doufají v brzký návrat.

Útočník Jiří Hudler sice nedostává tolik prostoru jako v Calgary, ale ve třetí lajně začíná ožívat. Spolu s další posilou Teddym Purcellem už dali dohromady devět bodů. "Pořád se sehráváme, ale Jiří vidí hru stejně jako já a Bjugstad je dříč, za kterým jsou výsledky," říká Purcell. "Chceme podporovat ofenzivu z druhé vlny, abychom sejmuli nějaký tlak z našich největších opor."

Jágr doufá, že bude hrát do šedesáti

Mezi ně samozřejmě patří Jaromír Jágr, nejstarší hráč v historii NHL s alespoň 20 góly a 50 body. Legendární forvard na sobě pracuje ještě víc než obvykle, aby do bojů o Stanley Cup vkročil v nejlepší možné formě. Jako by ho poháněly zkušenosti z minulých let, kdy v nejnáročnější části sezony nezářil. V posledních 33 zápasech play off vstřelil jediný gól.

Jágr přitom tolik dřít nemusí, všechny tréninky jsou pro něj dobrovolné. "Když je vám přes čtyřicet, máte jiná pravidla," prozradila slavná osmašedesátka kanadské stanici Sportsnet.

Český útočník, který dosud nepotvrdil ani nevyvrátil účast na Světovém poháru, rovněž doufá, že bude hrát až do šedesáti. "Možná i déle, ale ještě nevím," řekl lídr Floridy před čtvrtečním duelem v Torontu.

To už dávno ztratilo šanci na play off, živoří i další kanadská mužstva. Pokud v posledních zápasech neoživne Ottawa, kolébka hokeje nebude mít po 46 letech žádného zástupce v bojích o Stanley Cup. Kanadští příznivci tak nejspíš upřou pozornost na někoho jiného.

Bude to miláček národa Sidney Crosby, který v posledních týdnech neskutečně září, jeho rival Alexandr Ovečkin s dominujícím Washingtonem nebo oblíbený veterán Jaromír Jágr s Floridou plnou Kanaďanů?

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

reklama