Ovečkin před rekordní návštěvou KHL rozhodl o výhře nad Lvem

9. 10. 2012 21:10
Hokejisté HC Lev Praha prohráli v souboji o první místo v Bobrovově divizi KHL s Dynamem Moskva 0:1.
Alexandr Ovečkin vstřelil ve 41. minutě po hrubé chybě brankáře Tomáše Pöpperleho vítězný gól zápasu | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté HC Lev Praha prohráli v souboji o první místo v Bobrovově divizi KHL s Dynamem Moskva 0:1.

Lev tak po prohře 3:4 v sobotním zápase s SKA Petrohrad podlehl i ve druhém zápase v pražské O2 areně, a připsal si tak čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.

Naopak Dynamo si připsalo šestou výhru v řadě, a dostalo se nejen do čela Západní konference, ale také celé soutěže.

Zápas sledovalo 16 317 diváků, což je historický divácký rekord KHL.

Lev si vylámal zuby na Jerjomenkovi

V souboji s obhájcem titulu, za nějž hraje největší hvězda soutěže Alexandr Ovečkin a čeští hokejisté Filip Novák a Marek Kvapil, byl Lev prakticky celý zápas jednoznačně lepším týmem.

Své velké šance neproměnil, a tak ve 41. minutě přišel zákonitý trest. Po hrubé chybě brankáře Tomáše Pöpperleho při rozehrávce za bránou se k puku dostal právě Ovečkin a nadvakrát protlačil puk přes chumel domácích hráčů v brankovišti.

I poté Lev rozpoutal někdy až drtivý tlak, brankář Dynama Alexandr Jerjomenko však všechny jeho střely zneškodnil.

HC Lev Praha - Dynamo Moskva 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 41. Ovečkin. Rozhodčí: Rönn (Fin.), Romasko - Majtak, Balodin. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 16.317.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Oystrick, Chára, Hunkes, Sersen, Krejčík - Klepiš, Mikúš, Vrána - Řepík, Christensen, Novotný - Cingel, Surový, Hossa - Jaroslav Svoboda, Karamnov, Bartečko. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Jandač a Vitalij Karamnov.
Dynamo Moskva: Jerjomenko - Graňák, Novák, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Gorochov, Baranvec - Anisin, Gorovikov, Ovečkin - Volkov, Cvetkov, Kokarev - Babenko, Šafigulin, Kasjančuk - Mosaljov, Pestunov, Kvapil. Trenér: Olegs Znaroks.

Doněck - Čerepovec 4:1 (za domácí Nedorost 1+0),

Dinamo Riga - Dinamo Minsk 2:1 v prodl.