Lev vyhrál i v Omsku, bodoval už v osmém zápase po sobě

26. 11. 2013 19:37
Hokejisté Lva Praha bodovali už v osmém zápase Kontinentální ligy. V Omsku vyhráli na nájezdy 3:2.
Hokejisté Lva prožívají dobré období, z posledních osm zápasů prohráli jen jediný. | Foto: Jakub Šafránek

Omsk - Na osm zápasů již prodloužili svoji bodovou šňůru hokejisté pražského HC Lev. V úterním utkání KHL zvítězili na ledě Avangardu Omsk, který udolali 3:2 na nájezdy.

Trápící se sibiřský celek porazili stejným výsledkem během krátké doby již podruhé; před týdnem totiž přehráli svěřence Miloše Říhy na domácím ledě při stejném skóre.

Svěřenci Kari Jalonena přitom klidně mohli mít body tři. Jenže to by nesměli doplatit na svoji starou známou slabinu. Během zápasu se totiž Lvi, co se týče dvouminutových trestů nejvylučovanější tým v KHL, hned osmkrát nechali poslat do oslabení a soupeři toho dokázali využít.

Lev doplatil na oslabení

Ale popořadě. Český tým vstoupil do zápasu náporem, ke kterému mu pomohla i pětiminutová přesilovka po faulu na Martina Thörnberga. Tu sice Lvi nevyužili, ale převahu nakonec zužitkovali v druhé části třetiny, kdy se prosadili Patrick Zackrisson a Topi Jääkola.

Na začátku druhé části nicméně snížil při vyloučení Thörnberga Denis Kuljaš a domácí akcie zase vzrostly. Ve třetí části pak na 2:2 srovnal krásnou ranou do šibenice Anton Kurjanov. Pochopitelně také v přesilovce.

V nájezdech kraloval Vehanen

Zápas tak i přes velkou šanci Jiřího Novotného v samotném závěru utkání dospěl přes bezbrankové prodloužení až k nájezdům.

V nich pak zazářil brankář Lva Petri Vehanen, který nepustil ani jednu střelu Avangardu za svá záda, a tak se jako vítězný nakonec ukázal hned první nájezd Davida Ullströma.

Čtyřzápasový trip po kluzištích soupeřů zakončí hokejisté Lva ve čtvrtek v Astaně, kde vyzvou místní Barys. Právě kazašský celek je přitom jediným přemožitelem, který se Lvům dokázal v listopadu dostat na kobylku. V Praze vyhrál 3:2 v prodloužení.

Českým gólmanům se nedařilo

Astana si navíc dnes poradila také se Slovanem Bratislava, který na domácím kluzišti porazila 6:1. Všech šest tref Barysu ze své sítě lovil český brankář Miroslav Kopřiva, na kterého mířilo celkem 27 střel.

Bez bodu dnes skončil také reprezentační brankář Jakub Kovář, který inkasoval od CSKA sice jen dva góly, ale protože jeho tým nedal žádný, prohrál Avtomobilst doma 0:2.

Z vítězství se neradoval ani Radek Smoleňák, který přihrál na jediný gól svého Chanty-Mansijsku v utkání s Dinamem Riga. Lotyši totiž vyhráli nad Jugrou 2:1v prodloužení.

Kontinentální hokejová liga:

Avangard Omsk - HC Lev Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Kuljaš (Širokov, Kurjanov), 52. Kurjanov (Ivanov) - 13. Zackrisson (Ridderwall), 16. Jaakola (Azevedo), rozhodující sam. nájezd Ullström. Rozhodčí: Buturlin, Ravodin - Medveděv, Sadovnikov. Vyloučení: 5:8, navíc Pěrežogin 5 min. a do konce utkání, Kurjanov (oba Omsk) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6920.

Omsk: Garon - Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Gončarov, Ljamin, Nurislamov, Poleščuk - S. Kosticyn, D. Sjomin, Kazakov - Pěrežogin, Popov, Ružička - Ivanov, Kurjanov, Širokov - Kalinin, Žerebcov, Berdnikov. Trenér: Miloš Říha st.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Gragnani - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Pacovský, Cingel, Ridderwall - Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Další výsledky:

Omsk - Lev Praha 2:3 po sam. nájezdech, Barys Astana - Slovan Bratislava 6:1, Chanty-Mansijsk - Dinamo Riga 1:2 v prodl. (za domácí Smoleňák 0+1), Jekatěrinburg - CSKA Moskva 0:2, Novgorod - Novosibirsk 3:1, Viťaz Podolsk - Vladivostok 1:3, Dynamo Moskva - Novokuzněck 3:4, Kazaň - Chabarovsk 1:2, Spartak Moskva - Čeljabinsk 3:5 (za hosty Bulis 1+0), Dinamo Minsk - Nižněkamsk 4:3 (za hosty Koukal 0+1), Doněck - Magnitogorsk 3:2 (za hosty Kovář 0+1),

19:30 Záhřeb - Ufa.