Lev je v semifinále KHL, vyzve ho kat favoritů Jaroslavl

28. 3. 2014 21:30
Hokejisté Jaroslavle, kteří si na poslední chvíli zařídili postup do play off Kontinentální ligy, si zahrají ve finále Západní konference proti Lvu.
Hokejisté pražského Lva postoupili do semifinále KHL díky brance Ondřeje Němce, který vstřelil jediný gól v 6. zápase v Doněcku v 50. minutě. | Foto: Lev Praha

Doněck/Jaroslavl - Hokejisté pražského Lva postoupili do semifinále play off Kontinentální ligy. V šestém utkání semifinále Západní konference s Doněckem porazili Donbass na jeho ledě přesilovkovou brankou Ondřeje Němce z 50. minuty 1:0 a celou sérii vyhráli 4:2 na zápasy.

O postup do finále se utkají s týmem Jaroslavle, který poté, co ve čtvrtfinále konference vyřadil vítěze základní části a vítěze posledních dvou ročníků z Dynama Moskva, dorazil v semifinále konference i dalšího favorita na zisk Gagarinova poháru z Petrohradu.

Šestý zápas série vyhrál Lokomotiv na svém ledě díky dvěma gólům ve třetí třetině 2:0 a celkově vyhrál stejně jako Lev 4:2 na zápasy. Ligová sezona tak končí brankáři Alexandrovi Salákovi i jeho spoluhráči z SKA útočníkovi Romanu Červenkovi.

Finále Západní konference mezi Lvem a Jaroslavlí začne ve středu, patrně na ledě pražské O2 areny.

Lev může děkovat hrdinovi Engrenovi

V brance Lva se oproti předešlému duelu objevil finský gólman Atte Engren, který v sérii chytal podruhé. Jednička Vehanen je totiž podle neoficiálních informací zraněný. Kouč Donbassu Nazarov opět vsadil na Laca.

Do první šance se dostal ve třetí minutě Vrána, slovenského brankáře v ukrajinských službách ale nepřekonal. Podobně dopadl následně Kapanen. Engrena jako první výrazněji vyzkoušel kapitán domácí Fedotěnko, ani on ale skóre neotevřel.

Oba brankáři kralovali zápasu. Fin ve službách Lva vychytal Dadonova, Laco se předvedl proti Sekáčovi. V první třetině byly oba celky střelecky stejně aktivní, ve druhé části už měli víc ze hry hosté.

Ve 32. minutě se jim podařilo protlačit puk za brankovou čáru, rozhodčí však po konzultaci s kolegou u videa gól Novotného neuznali. Fedotěnko posunul konstrukci branky dříve než přešel koutouč za čáru.

Lev na konci dvakrát zachránila tyč

Podobně dopadl na začátku třetí třetiny i domácí Kolář, který dokázal překonal Engrena, sudí ale jeho gól pro postavení hráče v brankovišti neuznali.

Ve 46. minutě na svého krajana nevyzrál domácí Kiiskinen. Bezbrankový stav se změnil až v polovině třetí třetiny, kdy byl za faul na Sekáče vyloučen Silnickij a Lev hned první přesilovku využil. Laca překonal ranou od modré obránce Němec.

Přiblížit Pražany vysněnému postupu do finále konference mohl Sekáč, ale svoji další šanci neproměnil. Pak měli hosté štěstí, když Kiiskinen v 53. minutě trefil tyč. Lev ale těsné vedení udržel, i když při závěrečné power play Dadonov opět nastřelil tyč.

Pražané postoupili poprvé mezi nejlepší čtyři týmy soutěže a proti Lokomotivu by měli být favoritem. Na jeho ledě vyhráli v základní části 2:0, doma však prohrál 0:1 v prodloužení.

Západní konference - 6. zápas:

Donbass Doněck - Lev Praha 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávka: 50. Němec (Azevedo). Rozhodčí: Odinš, Rönn - Misjur, Raming. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4017. Konečný stav série: 2:4.
Doněck: Laco - Kolář, Koněv, Podhradský, C. Wilson, Silnickij, Razin - Kiiskinen, Wirtanen, Laine - Jakucenja, Fedotěnko, Dadonov - Kašpar, Robitaille, Kagarlickij - Varlamov, Běluchin, Torjanik. Trenér: Andrej Nazarov.
Lev: Engren - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Mikuš, Nakládal - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Matai, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Jaroslavl - Petrohrad 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), konečný stav série 4:2.