reklama

KHL v Praze končí. Lev na ruskou ligu nemá peníze

Lev Praha si sice smluvně Ondřeje Němce pojistil, v příští sezoně si ale za něj v KHL český bek nezahraje. Lev Praha si sice smluvně Ondřeje Němce pojistil, v příští sezoně si ale za něj v KHL český bek nezahraje. autor: Lev Praha
Ještě na jaře hrál Lev Praha finále KHL, teď se do nového ročníku soutěže nepřihlásil. Nemá na ni peníze, a proto s největší pravděpodobností zaniká.

Praha - Český hokejový klub HC Lev Praha nebude v příští sezoně hrát Kontinentální ligu.

Alespoň to tvrdí ruský hokejový server Allhockey.ru, který ve středu odpoledne přinesl zprávu s titulkem "Lev se nezúčastní příští sezony KHL".

Informaci už Aktuálně.cz potvrdili také zaměstnanci klubu, kteří byli postaveni před hotovou věc. Informace o konci Lva v KHL dorazila do Prahy dnes. Klub si údajně dává pauzu na jeden rok.

Kapitán Novotný: Nic ještě nevím, nemám k tomu co říct

Majitelé klubu Petr Speychal a Jevgenij Myškovskij zatím definitivní konec popírají.

"Klub v tuto chvíli potvrzuje problémy s financováním následující sezony a existuje možnost, že v příštím ročníku KHL Lev nebude startovat. Situace se intenzivně řeší, finální verdikt bude znám v průběhu pondělí následujícího týdne. Všechny ostatní informace o budoucnosti klubu jsou v tuto chvíli pouze spekulacemi," uvedli ve společném tiskovém prohlášení.

O tom, co v tuto chvíli s klubem bude, nemají jasno ani samotní hokejisté.

"Nezlobte se, ale já k tomu ještě nemám vůbec žádné informace. Nechci k tomu nic říct, aby mě to potom nemrzelo. Zavolejte mi třeba zítra ráno, snad budu vědět víc," řekl Aktuálně.cz kapitán týmu Jiří Novotný.

Problémy s financováním týmu už nedávno připustil i sportovní manažer Lva Rašíd Chabibulin. 

"Nechci mluvit o něčem, co není moje parketa. Vím, že v klubu jsou nějaké problémy a řeší se. Myslím, že bude brzy jasno. Co jsem pochopil, tak jsou problémy s financováním klubu v budoucnosti," prohlásil Chabibulin pro Sovětskij Sport (více čtěte zde).

Konci nic nenasvědčovalo. Lev podepisoval nové smlouvy

Loňská sezona, na jejímž konci Lev Praha třikrát po sobě vyprodal O2 arenu a vytvořil rekord návštěvnosti celé soutěže, vyšla na více než 750 milionů korun. Lev na jejím konci ale prohrál v sedmém finále v Magnitogorsku a jen těsně nedosáhl na Gagarinův pohár.

Ještě minulý týden se přitom zdálo, že účasti klubu v nadcházejícím ročníku soutěže nic nezabrání.

Lev prodloužil smlouvy s klíčovými obránci Ondřejem Němcem i Martinem Ševcem a mluvilo se také o tom, že z New Jersey přetáhne švédského útočníka Mathiase Teddenbyho.

Klub dokonce na webu zveřejnil program letní přípravy i přátelských zápasů. Hned tím prvním s Oceláři měl 31. července v Třinci otevírat tamní zbrusu novou arénu. Permanentky na novou sezonu ale dosud prodávat nezačal.

Teď je Lev po Spartaku Moskva a Donbassu Doněck s největší pravděpodobností již třetím týmem, který do nového ročníku soutěže nezasáhne.

Na soupisce má v tuto chvíli jedenáct hokejistů s platným kontraktem na novou sezonu.

reklama