reklama

Praha přišla o divácký rekord. Jokerit hostil první open air v historii KHL

Helsinky hostily historicky první zápas pod širým nebem v KHL. youtube.com
Ruská KHL zažila v sobotu večer svůj vůbec první zápas pod širým nebem. Utkání mezi domácím Jokeritem Helsinky a SKA Petrohrad sledovalo téměř osmnáct tisíc diváků a bylo plné jubileí.

Helsinky - Premiérový zápas mimo hokejové arény se odehrál v parku Kaisaniemi, který se nachází přímo v centru Helsinek, a sledovalo jej 17 645 fanoušků, což stanovilo nový návštěvnický rekord Kontinentální hokejové ligy. Ten doposud drželo pražské finále z roku 2014, kdy na zápas mezi Lvem a Magnitogorskem dorazilo do O2 areny 17 073 diváků.

Utkání pod širým nebem se konalo v rámci oslav desátého výročí založení ligy, padesátého výročí existence klubu Jokerit Helsinky a zároveň při příležitosti sto let nezávislosti Finska. Do hlavního města tak nemohl dorazit nikdo jiný než SKA Petrohrad v čele s Iljou Kovalčukem.

Čtyřiatřicetiletý ruský forvard zakončil večer dalším unikátním milníkem. Vstřelil totiž svůj sto padesátý gól za Petrohrad a stal se tak nejlepším hokejistou v sedmdesátileté historii klubu. Kovalčuk je zároveň nejproduktivnějším hráčem ligy. Ve třiceti sedmi zápasech dal již šestadvacet branek a na jednadvacet asistoval.

Jokerit nakonec před vynikající kulisou prohrál 3:4 a v tabulce zůstal třetí. Naopak Petrohrad překonal jako první tým soutěže hranici sta bodů a je nadále suverénním lídrem KHL. Z osmatřiceti zápasů prohrál jen tři.

reklama