reklama

Kindl má zájem hrát na MS, Růžička chce i Poláka a Sobotku

Jakub Kindl v akci. Jakub Kindl v akci. autor: Reuters
Obránce Jakub Kindl z Detroitu by chtěl reprezentovat na hokejovém mistrovství světa v Minsku.

Praha - Obránce Jakub Kindl z Detroitu by chtěl reprezentovat na hokejovém mistrovství světa v Minsku, ještě ale čeká na výsledek výstupní lékařské prohlídky. Kouč Vladimír Růžička má zájem také o obránce Romana Poláka a útočníka Vladimíra Sobotku ze St. Louis, které v neděli vypadlo v prvním kole Stanleyova poháru s Chicagem po porážce 2:4 na zápasy.

Jedinou jistou posilou z NHL je při řadě omluvenek zatím útočník Jiří Hudler z Calgary. Další by mohl být Kindl. "Mluvil jsem s jeho agentem a potvrdil, že na mistrovství světa chce jet. Večer budu Kindlovi volat, čeká ho prohlídka v klubu," řekl ČTK Růžička.

Zájem má také o Poláka a Sobotku. "Teď jsem s nimi ještě nemluvil, protože teprve v noci dohráli," uvedl Růžička, který si ale už dříve zjišťoval zájem hokejistů hrajících play off NHL o šampionát. Teď bude čekat na konečné vyjádření po sezoně z klubu i od hráčů.

V St. Louis působil také útočník Dmitrij Jaškin, který je v současné době na farmě v AHL v celku Chicago Wolves a v play off NHL nehrál. Ten v Růžičkových plánech pro MS nefiguruje.

reklama