Kladno opět bez Jágra neproměnilo mečbol, prohrálo v Přerově 1:2

6. 3. 2019 21:18
Hokejisté Kladna opět bez Jaromíra Jágra neproměnili ve čtvrtém utkání čtvrtfinále první ligy mečbol a prohráli v Přerově 1:2. Rytíři tak vedou 3:1 na zápasy stejně jako ostatní favorité, kteří dnes naopak uspěli. Vítěz základní části Jihlava vyhrála v Litoměřicích 6:3, Vsetín zvítězil v Prostějově 4:3 po samostatných nájezdech a Motor České Budějovice slavil v Havířově po výsledku 4:3. Série na čtyři vítězné pokračují v pátek.
Branka Tomáše Plekance na postup nestačila
Branka Tomáše Plekance na postup nestačila | Foto: Milan Kammermayer

Sedmačtyřicetiletý Jágr po odehrání prvních šesti duelů v sezoně zůstal stejně jako v úterý i ve druhém vystoupení v Přerově jen v civilu po boku trenérů na lavičce. Ve vyprodané hale před třemi tisící fanoušky se poprvé v sérii radoval Zubr. Do vedení se dostali domácí po 131 sekundách, kdy využil přesilovou hru ve třetí minuty využil Jakub Navrátil.

V osmé minutě vyrovnal rovněž v početní výhodě Tomáš Plekanec. Hvězda Rytířů si polepšila v čele produktivity play off na osm bodů za dvě branky a šest asistencí. Vítězné branky se dočkali domácí v čase 51:25 při vyloučení Andreho Lakose, po průniku Marka Sikory rozhodl čtyřicetiletý útočník Tomáš Sýkora.

Jihlava sice v Litoměřicích prohrávala rychle 0:2 a potom i 2:3, ale třemi góly ve druhé třetiny rozhodla. Stadion měl dvoubrankový náskok už v čase 3:18, když se v přesilových hrách prosadili Otakar Šik a Peter Jánský.

Za 23 sekund snížil Juraj Bezúch a v 19. minutě favorit srovnal krok díky Tomáš Jiránkovi. Za 13 vteřin však vrátil domácím vedení Vadim Ščegolkov. Druhé dějství ovládla Dukla a díky gólům Vlastimila Dostálka, Michala Hlinky a Lukáše Klímy otočila na 5:3. V závěru ještě pečetil výsledek Josef Skořepa.

Prostějov po úterní domácí výhře 4:3 v prodloužení vedl od 13. minuty, kdy využil početní výhodu Marek Račuk. Náskok držel až do poloviny druhé části, kdy se prosadil při hře čtyř proti čtyřem David Březina, který ve 33. minutě svou druhou brankou v utkání i otočil stav.

V 38. minutě díky Vítovi Jonákovi slavili Valaši vedení už 3:1, ale v poslední minutě druhého dějství góly během 14 sekund smazali ztrátu David Dvořáček, který proměnil přesilovku, a Jan Starý. Souboj už potřetí za sebou dospěl do prodloužení a na rozdíl od úterka slavili hosté. V nájezdech si připsal vítěznou branku Březina a dovršil tak hattrick.

České Budějovice po úterní výhře v Havířově 2:1 vedly od 13. minutě, kdy zužitkoval přesilovkou hru Jakub Babka. Na konci úvodní části ale vyrovnal Radek Veselý a ve 24. minutě otočil stav Tomáš Gřeš.

Před polovinou utkaní upravil na 2:2 v početní výhodě Zdeněk Doležal, ale za 100 sekund vrátil Havířovu náskok také v přesilovce Lukáš Bednář. Motor otočil duel v závěrečném dějství, kdy se nejdříve trefil podruhé v utkání Babka a v čase 54:21 rozhodl Lukáš Endál.