reklama

Kladno se dohodlo s Jágrem. Hvězda zachrání tamní hokej

Devětatřicetiletý Jágr bude v klubu jednatelem

Kladno - Čelní představitelé kladenského magistrátu se dnes dohodli s Jaromírem Jágrem a jeho otcem na pokračování extraligového hokeje v Kladně.

Obě strany se domluvily na principech společného provozování hokejového klubu. Další detaily chystané spolupráce připraví právníci, kteří je předloží ke schválení radě města a zastupitelstvu. Až do té doby ji nikdo nechce přesně definovat.

"Určitým způsobem jsme se domluvili tak, že hokej zůstane na Kladně, což byl nejdůležitější bod. A doufám, že klub bude hrát na úrovni, že když už jsme se domluvili, nesestoupí do druhé ligy," uvedl Jágr pro denik.cz.

Čtěte také:
Petrohrad? Pittsburgh? Jágr stále neví, kde bude hrát
Vrátí se Jágr do NHL? Můžete si i vsadit
Jágr byl v 39 letech zvolen nejlepším útočníkem MS

Extraligový klub by měl devětatřicetiletý hráč řídit společně s Otakarem Černým mladším, jenž se tak do klubu po roce a půl vrátí. V prosinci 2009 skončil ve funkci generálního manažera poté, co do klubu přišel na pozici výkonného ředitele bývalý primátor Kladna Milan Volf. Ten naopak končí nyní.

Jak přesně se bude na chodu klubu podílet sám Jágr, není momentálně známo. Bude to záviset na jeho dalším angažmá.

Jágr bude klub řídit s Otakarem Černým mladším

"Teď nevím, jestli budu hrát v Rusku, v NHL anebo v Čechách. Jediné, co můžu říct, že klub budu řídit, budu tam jednatelem společně s Otakarem Černým mladším.

Jágr, radost z druhého gólu v zápase Česko - USA Foto: Reuters

Doufám, že nám to půjde, bude to pro mě nová zkušenost a jsem na to připravený," podotkl Jágr, jenž ale zopakoval, že je pevně rozhodnut se na Kladno vrátit.

"Může to být letos, může to být příští rok, může to být za dva roky," řekl.

Podle dřívějších vyjádření vedení města se změní status klubu na společnost s ručením omezeným, v níž by menšinový podíl vlastnilo právě město a většina klubu by patřila Jágrovi. Podle primátora Dana Jiránka (ODS) by to městu zajistilo mnohem lepší kontrolu finančních toků, která mu nyní údajně chybí.

Kladenský klub přišel o hlavního sponzora

Jiránek v pondělí řekl, že by jednání o změně statusu klubu měla skončit nejpozději do konce května. Podle Frčka by zastupitelé mohli o změnách hlasovat nejpozději na svém červnovém jednání. Pokud se však situace vyvine rychleji, tak prý není vyloučeno, že se uskuteční mimořádné jednání ještě dříve.

Kladenský hokejový klub přišel krátce po skončení uplynulé sezony o hlavního sponzora a prezident klubu Jaromír Jágr starší přiznal, že nemůže vyloučit prodej extraligové licence. Město proto s klubem hledalo řešení jak extraligu zachránit.

V hokejovém zákulisí se o kladenském prodeji extraligové licence spekulovalo delší dobu. Zájemců o její odkoupení by podle všeho bylo hned několik. Potřebné finance má k dispozici například Chomutov, jemuž se už několik let nedaří postoupit mezi elitu sportovní cestou.

reklama