5. 2. 2010 20:52
Kladno - Zlín 5:2, Kometa - Pardubice 2:1 SN
Kladno se raduje z nečekaných tří bodů.
Kladno se raduje z nečekaných tří bodů. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Litvínov - Čtyřicet bodů dělilo před vzájemným pátečním utkáním 48. kola poslední tým extraligy Kladno a druhý Zlín, který se momentálně prezentuje výbornou formou.  A přesto se ze tří bodů radovali Středočeši.

Domácím vítězství 5:2 vystříleli Bílek, Melka, Patera, Valský a Stiler, za hosty se trefili Jaroslavové Balaštík a Kristek.

Kladno tak o bod umenšilo náskok předposlední Komety Brno, která ve svém večerním utkání rovněž překvapivě porazila soupeře z čela tabulky Pardubice 2:1 na nájezdy.

Kladno do utkání vstoupilo náporem, který korunoval sice nepovedenou, ale zato gólovou střelou Vítězslav Bílek. Zlín se poté pustil do útoku a odměnou mu bylo vyrovnání Balaštíka v patnácté minutě.

Na počátku druhé části Středočechům vrátil vedení junior Antonín Melka, na jehož branku navázal vítězným gólem Pavel Patera.

Když v 46. minutě zvýšil na 4:1 Jakub Valský zdálo se, že je rozhodnuto, ale Zlín o pět minut později do zápasu vrátil přesnou ranou k tyči Kristek.

Utkání 48. kola jsme sledovali ŽIVĚ zde

Ale Kladno si nechtělo nechat vzít ani bod. Za další dvě minuty totiž na konečných 5:2 zvýšil po úniku dva na jednoho David Stieler a překvapení kola bylo na světě.

Zlín je po porážce na Kladně stále druhý o šest bodů za Plzní, na třetí Pardubice, jež neuspěly v Brně, ale mají alespoň bod za remízu po základní hrací době, má náskok čtyř bodů.

Brno před vyprodaným Rondem v zápase s "Perníkáři" vedlo již od osmé minuty, kdy se trefil Roma Erat, ale Pardubice dokázaly srovnat v závěru druhé části po trefě Libora Pivka.

Další gól už nepadl ani ve třetí části, ani v prodloužení, a tudíž se rozhodlo až v nájezdech. V těch excelovali oba brankáři, ale nakonec byl šťastnější domácí Sasu Hovi, který nepropustil za svá záda žádnou ze střel pardubických exekutorů penalt.

A protože za Kometu se trefil Jakub Šindel, připsali si svěřenci Vladimíra Jeřábka již deváté domácí vítězství v řadě.

V boji o první desítku uspěl Litvínov a Budějovice

Jiné starosti než Zlín i Pardubice měli před pátečním zápasem s Karlovými Vary hráči Litvínova.

"Chemici" totiž potřebovali po čtyřech prohrách nutně všechny tři body, tím spíš že úřadující mistr z Varů měl před vzájemným utkáním v tabulce stejně bodů a rovněž usiluje o playoff.

V dramatickém utkání plném šancí se nakonec z výhry po základní hrací době Severočeši mohli radovat, neboť vítěznou branku vstřelil v 53. minutě v přesilovce František Lukeš.

Nejvíce ale asi domácí budou velebit beka Karla Pilaře, který se na výhře podílel jednou brankou a dvěma asistencemi.

Důležité vítězství, byť jen za dva body, si připsali také hráči Českých Budějovic, kteří porazili v dalším přímém souboji o poslední místa zaručující playoff Mladou Boleslav 2:1 na nájezdy.

Boleslav v utkání vedla brankou Zdeňka Bahenského z 21. minuty, Jihočeši, kteří byli v zápase aktivnějším týmem, vyrovnali po samostatné akci Jana Snopka na konci druhé třetiny.

Ani ve třetí třetině, ani v prodloužení gól nepadl, a tak došlo na oblíbenou disciplínu hostů samostatné nájezdy. Jenže tentokrát se radovaly Budějovice, které naopak mají na nájezdy výrazně negativní bilanci.

Tým Františka Výborného se tak posunul na osmé místo tabulky, devátý je Liberec a posledním postupujícím do playoff je momentálně Litvínov.

Šanci na playoff ovšem chovají i poražené týmy Boleslavi a Karlových Varů, jež na "Chemiky" ztrácejí dva, respektive tři body.

Slavia uspěla ve Vítkovicích, Spara porazila Třinec

Ve výborných výkonech pokračuje pražská Slavia, která dokázala vyhrát na ledě Vítkovic 3:1. O branky hostů, kteří vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů, se postarali dvěma zásahy Kůrka a jedním Vondrka.

Za Vítkovické snižoval svým prvním gólem v sezoně obránce Trnka.

Slavia si díky výhře dále drží sedmou příčku tabulky a začíná se poohlížet i po první šestce, jež má zaručené místo v playoff. Naopak Vítkovice se propadly na páté místo za Třinec, jenž získal bod na Spartě.

Holešovičtí slavili vítězství na nájezdy, stejně jako v posledním vzájemném utkání. V pátek sice začal lépe Třinec, který vedl po brance Růžičky až do 54. minuty, kdy vyrovnal Broš.

V prodloužení gól nepadl, a tak v nájezdech rozhodla trefa nejlepšího střelce extraligy a člena klubu kanonýrů Petra Tona.

48. kolo hokejové extraligy:

HC Geus Okna Kladno - PSG Zlín 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Kalla (Bílek), 23. Melka (Šmach), 30. Patera (Kalla), 46. Valský (Kalla, Bílek), 55. Stieler (Kuchler) - 15. Balaštík, 53. Kristek (Důras). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2034.

Sestavy:

Kladno: Cikánek - Kameš, Kaberle, Trončinský, J. Dlouhý, Mrázek, Šmach, Mudroch - Eberle, Patera, Mikulík - Bílek, Kalla, Valský - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Horna, Melka, Frolík. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Bořuta, Galvas, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Zahorovský, Kristek - Sivák, Mokřejš, Kubiš - Ondráček, Balán, Čech. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdira.

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Trávníček (Skuhrovec, Jánský), 19. Pilař (Kubinčák), 34. V. Hübl (Lukeš, Pilař), 53. Lukeš (V. Hübl, Pilař) - 9. Kumstát (Loginov), 14. Skladaný (Loginov, Skuhravý), 46. Hřebejk (Skladaný, Němec). Rozhodčí: R. Polák, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:2. Diváci: 5366.

Sestavy:

Litvínov: Franěk - Pilař, Švarný, Skuhrovec, Kroupa, Punčochář, Pojkar, Kubát - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Reichel, Trávníček - Saulietis, Vopat, Jenáček - Majdan, Gerhát, Dragoun. Trenéři: Kučera a Šlégr.

Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Parýzek, Nosek, Loginov, Dobroň, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dej, Melenovský, Hřebejk - Skladaný, Pech, Balázs - Zucker, Kuběna, Hluchý. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Snopek (Mikeska), rozhodující nájezd Pletka - 21. Bahenský (Boháč, T. Sýkora). Rozhodčí: Turčan, Husička - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4546.

Sestavy:

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Macháček, Snopek, Gřegořek, Poživil, Melichar - Gulaš, Mikeska, Pletka - Veselý, Vak, Sailer - Hudec, Šimánek, Melichárek - Kuchejda, Štrba, Kotrla. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Mladá Boleslav: Schwarz - Lehikoinen, Jiruš, Šterbák, Frolo, J. Kasík, Jindra - Fabuš, Kracík, Macho - Bahenský, T. Sýkora, Boháč - Nouza, Král, Handlovský - Hovorka, Vrbata, Gajovský. Trenéři: Bukač ml. a Šejba.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 51. Trnka (Voráček, Štefanka) - 1. Kůrka (Clarke), 46. Vondrka (Havel, Červenka), 57. Kůrka (Vondrka). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4120.

Sestavy:

Vítkovice: Štěpánek - Sičák, Stehlík, Jurečka, Barinka, Voráček, Trnka - Treille, Štefanka, Krenželok - Klimek, Burger, Svačina - Ujčík, Vrána, Kvapil - Šedivý, Szturc, Selingr. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda - Havel, Červenka, Tomica - Kůrka, Clarke, Vondrka - Svoboda, Imbeault, Doležal - Holec, V. Růžička ml., Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávka: 55. Broš, rozhodující sam. nájezd Ton - 21. M. Růžička (Peterek). Rozhodčí: Blecha, Hodek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:5, navíc Jan Hanzlík 10 min. - Kohn 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6463.

Sestavy:

Sparta Praha: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený - Netík, Broš, Kratěna - Ton, D. Výborný, Ručinský - Hromas, Langhammer, Podlešák - Látal, Hrdel, Karpov. Trenéři: Volek a Holaň.

Třinec: Hamerlík - Zíb, Platil, Seman, Malec, Lojek, Andersons, Kania - Kohn, Peterek, M. Růžička - D. Květoň, Bonk, Pospíšil - V. Polák, Polanský, Tomas - Hampl, Ostřížek, Martynek. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Kometa Brno - HC Eaton Pardubice 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Erat (Mojžíš, Dopita), rozhodující nájezd Šindel - 37. Pivko (Cetkovský). Rozhodčí: Minář, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 3:3, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Sestavy:

Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Kempný, Mojžíš, Štach - Erat, Dopita, R. Dlouhý - Ludvík, Divíšek, Hubáček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - Šindel, R. Procházka, Vondráček. Trenéři: V. Jeřábek, Lubina a Trličík.

Pardubice: Hašek - Havíř, Mitchell, Jillson, MacKenzie, Kočí, Píša - Kolář I, Koukal, Starý - Pienault, Špirko, Somík - Cetkovský, Zohorna, Pivko - Radil, Semorád, Kousal. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

1. HC Plzeň 1929 48 26 6 7 9 150:121 97
2. PSG Zlín 48 24 8 3 13 147:118 91
3. HC Eaton Pardubice 48 24 4 7 13 161:127 87
4. HC Oceláři Třinec 48 20 7 7 14 146:132 81
5. HC Vítkovice Steel 48 19 8 7 14 146:123 80
6. HC Sparta Praha 48 18 9 6 15 143:124 78