reklama

Kladno to myslí s návratem do extraligy vážně. Po Tonovi zlákalo i Burgera s Tenkrátem

Jiří Burger Jiří Burger autor: Dalibor Sosna
Rytíř Kladno, které vlastní Jaromír Jágr, před novou sezonou výrazně posilují kádr. V úterý oznámil Pavil Patera, že do klubu zamíří Petr Tenkrát či Jíří Burger a Jíří Cetkovský.

Kladno - Jiří Burger, Petr Tenkrát, Jiří Cetkovský. Další tři zvučné posily ohlásilo v úterý prvoligové Kladno. Rytíři navíc už o víkendu potvrdili příchod elitního kanonýra Petra Tona, takže to vypadá, že tentokrát svůj sen o návratu do extraligy myslí opravdu vážně.

Je přitom očividné, že trenéři vsadili především na zkušenosti. Tonovi je 42 let, Burgerovi a Tenkrátovi 38.

"Věk sám o sobě mě absolutně nezajímá. Zajímá mě kondice, um a přístup. Jak Petr Ton, tak Jiří Burger s Petrem Tenkrátem jsou ve všech těchto ohledech na špičkové úrovni. Těší nás, že mají chuť hrát v Kladně. Budou pro nás velkým přínosem,“ uvedl na webu klubu Pavel Patera.

Cetkovský by měl hlavně bourat

Držitel stříbrné a bronzové medaile z mistrovství světa Tenkrát se do Kladna vrací po jedné sezoně. Odehrál v ní čtyři zápasy za extraligové Brno a poté působil v Ústí nad Labem, jež vyřadilo Rytíře ve čtvrtfinále play off první ligy.

Děčínský rodák Tenkrát kromě domácí soutěže, v níž hájil barvy Kladna a Sparty, působil během kariéry ve Finsku, kde se stal s Kärpätem Oulu dvakrát mistrem, ve Švédsku, Rusku a na kontě má také 177 zápasů v NHL.

Kladenský rodák Burger se do mateřského klubu vrací po 16 letech. Ve sbírce má mistrovský titul se Vsetínem z roku 2001 a tři finálové účasti s Vítkovicemi, kde hrál téměř patnáct sezon.

Jiným typem hráče je dvaatřicetiletý téměř dvoumetrový Cetkovský, jehož parametry by se měly Kladnu na úzkém kluzišti hodit. "Na naše malé hřiště přesně takové hráče potřebujeme. Měl by se tlačit do brány a předvádět důrazný a pro soupeře nepříjemný hokej," řekl Patera o hráči, jenž si zahrál extraligu v Pardubicích a Mladé Boleslavi. V minulé sezoně si vyzkoušel i první ligu v Prostějově a třetí nejvyšší soutěž v Trutnově.

reklama