Kladno v Boleslavi předvedlo tajfun, diváci odcházeli

Aleš Vávra Aleš Vávra
3. 11. 2011 21:05
Extraliga: Mladá Boleslav - Kladno 4:6

Mladá Boleslav - Deset gólů viděli mladoboleslavští diváci v předehrávce 19. kola hokejové extraligy mezi domácím Bruslařským klubem a Kladnem.

Spokojeni ale rozhodně nebudou. Rytíři totiž domácí tým smetli již v první třetině, v níž vstřelili čtyři branky. Domácí debakl zmírnili až v závěru zápasu.

Kladno se po výhře 6:4 probojovalo na osmé místo tabulky, Boleslav zůstává poslední.

Slavia v 60. minutě v Litvínově vedla, bere ale jen bod
Třinci stačila k výhře kanonáda v první třetině

Hosté byli od začátku aktivnější a v 5. minutě je do vedení poslal jednačtyřicetiletý Bělohlav. Za dalších pět minut v přesilovce skóroval Hovorka a chvíli po něm vyhnal Jaroslava Hübla z domácí branky Knotek.

O čísté konto přišel střídající Valent v 19. minutě, kdy trestné střílení proměnil Kafka - 0:4.

Boleslav se dočkala brzy po pauze, trefil se Tomas. Kladno sice v polovině zápasu nevyužilo dlouhou přesilovku pět proti třem, Kalla nicméně vzápětí zvýšil na 5:1. Hrozivé skóre po dvou třetinách pak ještě navýšil obránce Piskáček.

To nevydržela část domácích diváků, která ve druhé přestávce raději opustila stadion.

Mladé Boleslavi jakoby skromnější divácká kulisa vyhovovala. Ve třetí třetině se totiž domácím povedlo třemi góly debakl odvrátit. Branky Tomase, Balaštíka a Vrbaty ovšem k žádnému bodovému zisku nevedly.

Předehrávka 19. kola hokejové extraligy
:

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 4:6 (0:4, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Tomas (Rýgl), 45. Tomas (Bahenský), 50. Balaštík (D. Výborný, Žabka), 59. Vrbata (D. Výborný, Žabka) - 5. Bělohlav (Eberle), 10. Hovorka (Knotek), 12. Knotek (Patera, Toman), 19. Kafka z trest. střílení, 31. Kalla (Hovorka, Majeský), 40. Piskáček (Patera). Rozhodčí: A. Jeřábek, Smitka - M. Jindra, Pouzar. Vyloučení: 9:8, navíc Mikulík (M. Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2910.

Mladá Boleslav: J. Hübl (12. Valent) - Mozík, Drábek, Žabka, Chaloupka, Rýgl, Beňovič - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Balaštík, D. Výborný, Mikulík (50. Rys) - Svačina, Vrbata, Goertzen - Jiránek, Stieler, Demel. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička.

Kladno: Cikánek - Toman, J. Drtina, Majeský, Piskáček, D. Růžička, Lepine - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Lukáč, Kalla - Eberle, Bělohlav, Kafka - Valský, Knotek, Bílek, od 41. navíc Diviš. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.