Kladno vyhrálo po 14 prohrách, poslední opět Boleslav

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
4. 3. 2011 21:36
Kladno - Brno 3:2, Sparta - Ml. Boleslav 2:0
Kladno se raduje z vítězství. Snížilo stav série play off s Českými Budějovicemi na 1:2, jenže nakonec už více neuhrálo a skončilo ve čtvrtfinále | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Kladna se po čtrnácti porážkách v řadě konečně dočkali vítězství. Ve 3. kole skupiny o udržení porazili na domácím ledě Brno 3:2 a zároveň se odpoutali z poslední příčky, na kterou znovu klesla Mladá Boleslav.

Kladenští jako už mnohokrát začali proti Kometě hodně nadějně. V 10. minutě vedli už 2:0, jenže na přelomu druhé a třetí části o náskok přišli. O tom, že tentokrát přece jen zůstanou tři body na západ od Prahy, rozhodl ve 44. minutě Bicek.

V zápase Sparty s Mladou Boleslaví čekaly necelé tři tisícovky diváků na úvodní branku až do 47. minuty, kdy úspěšně dorážel Ton. Pojistku pak v poslední minutě přidal Žálčík.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 3. kolo:

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
47. Ton (Kafka, D. Výborný), 60. Žálčík (Karpov, Luňák). Rozhodčí: Blecha, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 2698.

Sparta: Pöpperle - Philipp, Gulaši, Macholda, Husák, Zacpálek, O´Brien - Ton, D. Výborný, Kafka - Bartánus, Kratěna, Hromas - Žálčík, Luňák, Karpov. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Lehikoinen, Macháček, Benda - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Pabiška, Tvrdík, Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Vagnerplast Kladno - HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
5. Kuchler (Patera), 10. Valský (Kalla, Bílek), 44. Bicek (Patera, J. Nedvěd) - 35. Kvapil (Brabenec, Ostrčil), 42. Stehlík (Balej, Erat). Rozhodčí: Turčan, Lacina - Lhotský, Charvát. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1840.

Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, D. Růžička, Mrázek, Kameš, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Valský, Kalla, Bílek - Hašek (46. Knotek), Bělohlav, Hovorka - Smoleňák, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Brno: Hovi - Protivný, Malec, Bičánek, Stehlík, Ostrčil, Houdek, Mojžíš - Erat, Brabenec, Kvapil - Balej, R. Procházka, Hubáček - Polodna, Dlouhý, Širokovs. Trenéři: Lubina a Číhal.