15. 10. 2009 20:32
Kladno - České Budějovice 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Hokejisté Kladna porazili České Budějovice
Hokejisté Kladna porazili České Budějovice | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Kladno - Hokejisté Kladna pokračují v letošních dobrých výkonech na domácím hřišti a v předehrávce šestnáctého kola O2 extraligy porazili ve čtvrtek České Budějovice 5:3.

Středočeši se tak posunuli v nedohrané tabulce na jedenácté místo. Svěřenci Jana Tlačila naopak zůstávají stále osmí.

Budějovice doplácely v úvodních minutách především na nedisciplinovanost a domácí měli možnost hrát hned čtyři přesilové hry. Ani jednu z nich však nedokázali využit, a co víc, během té poslední dokonce inkasovali.

Po třinácti minutách hry využil dosavadní bezzubost kladenského útoku Tibor Melichárek, který nekompromisně zužitkoval rychlý brejk.

Inkasovaná branka však domácí vybičovala k větší aktivitě a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Hned za další minutu projel do útočného pásma František Kaberle a nečekanou ranou zaskočil Romana Turka.

Kladno rázem přejalo otěže hry a vzápětí dokonalo i obrat. Tentokrát se po souhře s Kuchlerem prosadil David Stieler.

Hosté se ve druhé části vrhli za vyrovnáním, ale obrana Středočechů v čele s Kopřivou odolávala. Naopak góly padaly na druhé straně. Po polovině hry nejprve zvýšil náskok Jan Eberle a krátce po něm rozjásal fanoušky také Pavel Patera.

To už bylo příliš i na brankáře Turka, který přenechal své místo v bráně Jakubu Kovářovi. Výměna gólmanů hostům pomohla a Budějovice v poslední části ještě zabojovaly.

Nejprve vykřesal jiskru naděje šestačtyřicáté minutě Michal Mikeska a pět minut před koncem zaznamenal kontaktní branku Tomáš Rod. To však bylo vše.

Možný závěrečný tlak zhatil v posledních minutách zbytečným vyloučením Snopek a domácí si již zisk cenných tří bodů v nervózním závěru pohlídali. Konečný účet utkání na 5:3 ještě pečetil střelou do prázdné brány Radek Bělohlav.