reklama

Klepiš opouští KHL, upsal se švédskému Färjestadu

Jakub Klepiš skončil ve Lvu ještě před koncem uplynulé sezony Jakub Klepiš skončil ve Lvu ještě před koncem uplynulé sezony autor: Jakub Šafránek
Český hokejový útočník Jakub Klepiš, který předčasně skončil ve Lvu Praha, bude působit ve švédském Färjestadu.

Karlstad - Český hokejový útočník Jakub Klepiš bude působit ve švédském Färjestadu. Třicetiletý mistr světa z roku 2010 působil v posledních dvou sezonách ve Lvu Praha, ale tým opustil ještě před vyvrcholením finále Gagarinova poháru a zařadil se do přípravy české reprezentace na mistrovství světa v Minsku. Dvojnásobný vítěz KHL opouští soutěž po šesti letech.

Färjestad si vybral Klepiše na pozici prvního centra a očekává, že bude tahounem týmu. "Klepiš byl naší první volbou a jsme rádi, že jsme dokázali Jakuba získat. Dohodli jsme se na roční smlouvě," řekl oficiálním stránkám klubu sportovní šéf Leif Carlsson. V kádru finalisty švédské nejvyšší soutěže působí také další český útočník Milan Gulaš.

Klepiš vyhrál Gagarinův pohár v letech 2011 s Ufou a 2012 s Dynamem Moskva. Předtím hrál také za Omsk. V KHL sehrál slávistický odchovanec 337 zápasů včetně play off a nasbíral 167 bodů za 81 branek a 86 asistencí. Na kontě má i 66 zápasů a 14 kanadských bodů v NHL za Washington.

V české reprezentaci už odehrál 87 utkání a dal 24 gólů. "Sledovali jsme ho na mezinárodních turnajích i na mistrovství světa s velkým zájmem," pochvaloval si posilu Carlsson. Přiznal, že v jednání pomohla i doporučení dalších českých hráčů. "Oporami u nás byli Alexander Salák, Martin Ševc a Milan Gulaš, kteří Jakubovi klub doporučili, a nám to hodně pomohlo," dodal Carlsson.

reklama