26. 6. 2014 14:23
Český hokejový útočník Jakub Klepiš, který předčasně skončil ve Lvu Praha, bude působit ve švédském Färjestadu.
Jakub Klepiš skončil ve Lvu ještě před koncem uplynulé sezony
Jakub Klepiš skončil ve Lvu ještě před koncem uplynulé sezony | Foto: Jakub Šafránek

Karlstad - Český hokejový útočník Jakub Klepiš bude působit ve švédském Färjestadu. Třicetiletý mistr světa z roku 2010 působil v posledních dvou sezonách ve Lvu Praha, ale tým opustil ještě před vyvrcholením finále Gagarinova poháru a zařadil se do přípravy české reprezentace na mistrovství světa v Minsku. Dvojnásobný vítěz KHL opouští soutěž po šesti letech.

Färjestad si vybral Klepiše na pozici prvního centra a očekává, že bude tahounem týmu. "Klepiš byl naší první volbou a jsme rádi, že jsme dokázali Jakuba získat. Dohodli jsme se na roční smlouvě," řekl oficiálním stránkám klubu sportovní šéf Leif Carlsson. V kádru finalisty švédské nejvyšší soutěže působí také další český útočník Milan Gulaš.

Klepiš vyhrál Gagarinův pohár v letech 2011 s Ufou a 2012 s Dynamem Moskva. Předtím hrál také za Omsk. V KHL sehrál slávistický odchovanec 337 zápasů včetně play off a nasbíral 167 bodů za 81 branek a 86 asistencí. Na kontě má i 66 zápasů a 14 kanadských bodů v NHL za Washington.

V české reprezentaci už odehrál 87 utkání a dal 24 gólů. "Sledovali jsme ho na mezinárodních turnajích i na mistrovství světa s velkým zájmem," pochvaloval si posilu Carlsson. Přiznal, že v jednání pomohla i doporučení dalších českých hráčů. "Oporami u nás byli Alexander Salák, Martin Ševc a Milan Gulaš, kteří Jakubovi klub doporučili, a nám to hodně pomohlo," dodal Carlsson.