21. 3. 2012 19:23
Petrohrad první šanci na postup promarnil
Marek Kvapil
Marek Kvapil | Foto: Vojtěch Marek

Moskva - Branky Jakuba Klepiše a Marka Kvapila pomohly hokejistům Dynama Moskva k výhře 4:2 v Nižném Novgorodu, po níž celek z metropole vede ve čtvrtfinále play off Kontinentální ligy 3:2 na zápasy a k postupu mu chybí jediné vítězství.

Všech šest gólů v Nižném Novgorodu padlo v přesilových hrách. Klepiš v osmé minutě vyrovnal na 1:1, Kvapil se v druhé třetině postaral o vítěznou branku. Domácí měli k dispozici dvě trestná střílení, ale Jerjomenko oba nájezdy zneškodnil.

Postup do semifinále mohl slavit Petrohrad, jenže svěřenci trenéra Miloše Říhy na svém ledě podlehli Atlantu Mytišči 1:3. Jakub Štěpánek dostal dva góly, deset vteřin před koncem se pak do prázdné domácí branky trefil slovenský útočník Radivojevič. Petrohrad vede na zápasy 3:2, šesté utkání se bude hrát v Mytišči.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 5. zápasy:

Petrohrad - Atlant Mytišči 1:3, stav série: 3:2, Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 2:4 (za hosty Klepiš a Kvapil 1+0), stav série: 2:3.