reklama

Klesla o aréně v Třinci: Ve srovnání s NHL je naprosto top

FOTO Třinec otevřel "nejmodernější hokejovou arénu v Evropě" Tohle není nejmodernější aréna v Česku, ale v celé Evropě. Takhel Oceláři včera otevírali v zápase s Libercem vzbrusu nový stadion. Podívejte se. Foto: Marian Ježowicz
Je výborná, moc pěkná. Ve srovnání s NHL co se týče zázemí a vybavení naprosto top, prohlásil kapitán Ocelářů Rostislav Klesla poté, co Třinec otevřel zbrusu novou extraligovou arénu.

Třinec - Nová hala v Třinci stála více než 700 milionů a má být nejmodernější v Evropě. Oceláři jí otevřeli včera jednoznačnou výhrou 6:2 nad Libercem. Unesený luxusním zázemím, které teď má velký favorit na zisk mistrovského titulu k dispozici, byl i obránce Rostislav Klesla.

"Tohle je paráda, krásná hala," říkal bezprostředně po zápase Klesla novinářům.

Dvaatřicetiletý bek převzal v Třinci kapitánské céčko. Do Česka se podle svých slov z minulého týdne vrátil vyhrát titul. Kvůli štědré nabídce ambiciózních Ocelářů a možnosti hrát doma, prý dokonce odmítl pokračovat v NHL. Svou roli hrálo i nové prostředí Werk arény.

"Všechno je tu na nejvyšší úrovni. Kdybych to měl srovnat s NHL, tak je ta aréna naprosto top," prohlásil Klesla o novém stánku pro 5 200 diváků.

Těžko se dá tahle hala pro 5 200 diváků s těmi z NHL srovnávat do velikosti, ale jak je tady v Třinci na tom zázemí?
Vše je na nejvyšší úrovni. Každá nově postavená hala má ty největší vymoženosti současné doby a i sem na sezonu ještě přibudou různé 3D efekty a projekce na led. Nedá se to srovnávat velikostí, ale co se týče zázemí pro nás hráče i pro fanoušky, je ve srovnání s NHL naprosto TOP.

Jak se vám líbila atmosféra?
Super! Vyjeli jsme na led a hned začali lidi fandit. Ozývalo se to parádně, to je dobře. V sezoně nás bude síla lidí táhnout.

Takže jste s novým zimákem v Třinci jako kapitán týmu spokojený?
Je výborný. Kapacita je pro tak malé město ideální, aréna je hodně pěkná zevnitř i z venku. Kabina hráčů i celé zázemí je super a myslím, že i diváci tady mají skvělé podmínky. Tribuny jsou strmé, takže mají pěkný výhled a velké plus je i jeden sektor na stání. To je dobrý krok. Někteří lidé jsou zvyklí u hokeje stát s pivem, jiní sedět. Tak je to správně.

V prvním utkání, byť bylo jen přátelské, jste Liberec porazili 6:2. Takhle nějak jste si to představovali?
Určitě! Už před zápasem jsme si zdůrazňovali, že pro celé Třinecko je tohle strašně důležité utkání. Chtěli jsme začít vítězně, a proto jsme se na zápas takhle připravili. Podle toho také vypadala první třetina (Třinec jí vyhrál 2:0). Přesně v takovém tempu bychom tady chtěli hrát i extraligu.

Byli hráči hodně nervózní z toho, že jste věděli, jak moc se fanoušci na první zápas v nové hale těší?
Každý to bral asi jinak, někteří to asi cítili. My se fakt chtěli uvést skvěle, záleželo nám na tom.

Před týdnem, když Třinec vyjel na led, jste mluvil o tom, že budete chtít hrát ze zabezpečené obrany a hlavně bránit. Jenže dnes jste se valili dopředu při každé příležitosti. Jak to?
To se odvíjí všechno od výborného forčekingu a dobré rozehrávky. Neztráceli jsme čas ve vlastní třetině a rychle přecházeli do útoku. Kluci forčekovali výborně a to je základ úspěchu: Hráli jsme více v útočném pásmu než v obranném. Náš tým je výborně bruslařsky vybavený, proto jsme toho využili.

reklama