reklama

Klesla po přestupu do Buffala ukončil sezonu a opouští NHL

Rostislav Klesla se rozhodl, že už v zámoří působit nebude. Dál už chce hrát jen v Evropě. Rostislav Klesla se rozhodl, že už v zámoří působit nebude. Dál už chce hrát jen v Evropě. autor: Reuters
Český hokejový obránce Rostislav Klesla po výměně z Phoenixu přes Washington do Buffala s týmem Sabres hrát nebude.

Buffalo - Český hokejový obránce Rostislav Klesla po výměně z Phoenixu přes Washington do Buffala s týmem Sabres hrát nebude.

Jednatřicetiletý juniorský mistr světa z roku 2001 měl putovat na farmu do Rochesteru, ale rozhodl se ukončit sezonu. V NHL podle svých slov končí a bude se chystat na další pokračování kariéry v Evropě.

"Se vším respektem k organizaci Buffala jsem se v tomto týdnu rozhodl, že už v této sezoně nebudu hrát hokej. Byla to pro mě těžká sezona z důvodu zranění a několika přesunů do nových týmů," řekl Klesla internetovým stránkám kanadské televizní stanice TSN.

"Chci se připravit na kariéru v Evropě"

Nejhorší tým soutěže Buffalo jej získal ve středu před uzávěrkou přestupů spolu s českým gólmanem Michalem Neuvirthem výměnou za slovenského gólmana Jaroslava Haláka a právo volby v třetím kole draftu v příštím roce.

Capitals přitom Klesla patřil teprve od úterka, kdy přišel v rámci trejdu s Chrisem Brownem a právem ve čtvrtém kole draftu v roce 2015 za českého forvarda Martina Erata a Johna Mitchella z Phoenixu.

Coyotes už v sezoně Kleslu dvakrát zařadili na listinu volných hráčů a následně poslali na farmu do Portlandu.

Nyní měl pokračovat v boji o návrat do NHL v nižší AHL v dresu Rochesteru.

"Teď si nějaký čas odpočinu a připravím se na pokračování kariéry v Evropě. Chtěl bych poděkovat všem mým fanouškům a všem lidem, kteří mi pomohli. Jsem vděčný za celou svou kariéru v NHL všem lidem, které jsme potkal a podporovali mě. A také mé rodině," uvedl Klesla.

Odchází čtyřka draftu z roku 2000

Po této sezoně mu končí čtyřletá smlouva na celkem 11,9 milionu dolarů. Za Phoenix sehrál v tomto ročníku jen 25 utkání a připsal si gól a tři asistence. Při působení na farmě bral plnou částku ze svého ročního příjmu 2,975 milionu dolarů.

Phoenix získal Kleslu v únoru 2011 z Columbusu, který si jej v roce 2000 při vstupu do NHL vybral jako čtyřku draftu.

Ve slavné soutěži odehrál celkem 659 duelů a připsal si 159 bodů za 48 branek a 111 asistencí. Ve 23 duelech vyřazovacích bojů zaznamenal dva góly a sedm přihrávek.

reklama