reklama

Kočí se kaje za blikanec, za který si šest zápasů nezahraje

Sparťan David Kočí se znovu jednou předvedl coby drsný muž hokejové extraligy youtube.com
Kometa v pětiminutové přesilovce potrestala faul Kočího vítězným gólem.

Praha - Blikance už zřejmě nejsou jen doménou fotbalového obránce Tomáše Řepky.

Ve 26. kole hokejové extraligy předvedl podobné zatmění smyslů bek Sparty David Kočí, když v zápase s Brnem nejprve srazil u mantinelu nic netušícího Róberta Petrovického a vzápětí se ještě porval s Borisem Valábikem.

Disciplinární komise potrestala extempore Kočího pětizápasovým trestem. Další utkání navíc bude Kočí stát za dva vyšší tresty v soutěži.

Urostlý bitkař bude Spartě chybět do Vánoc. Trest vyprší 22. prosince.

Kočí: Lituji toho, beru to jako zkrat

Kočí posléze na klubovém webu označil trest za zasloužený. "Chtěl bych se omluvit Petrovickému, protože je mi líto, že jsem udělal takový hit. Co se stalo, mě velmi mrzí," uvedl.

"Sám takové hity odsuzuji, když je dělá někdo jiný, a teď jsem to předvedl sám. Beru to jako zkrat, nevím, proč k tomu došlo. Lituji toho, co jsem udělal a s trestem, který jsem dostal, souhlasím. Zasloužím si ho," dodal.

Pražany přišel zkrat známého rabiáta navíc ještě dráž. V dlouhé přesilovce totiž právě faulovaný Petrovický dokonal obrat Komety z 0:2 na 3:2, což se později ukázalo jako rozhodující moment utkání, které Moravané vyhráli 4:2.

Petrovický: Z ničeho nic přišel náraz

Začínala 45. minuta dramatického střetnutí nesmiřitelných rivalů Brna a Sparty. Petrovický bojoval v rohu útočného pásma o kotouč s Petrem Gřegořkem, když vtom do něj zezadu najel Kočí a nevybíravě jej narazil obličejem na mantinel.

"Nevím pořádně, jak se situace přihodila. Měl jsem jednoho sparťanského hráče na zádech, když do mě Kočí vrazil. Je to jeho styl hry. Prý se ale rozjel pořádně," popisoval situaci slovenský forvard, jenž se chvíli musel potýkat s vyraženým dechem.

Místo, aby se zajímal, zda-li není otřesený soupeř zraněn, pustil se do bitky s dalším hráčem Brna Valábikem, jemuž v pěstním souboji přetáhnul dres.

Oba kohouti šli do kabin a Kočí navíc dostal za předchozí faul další trest na pět minut a do konce zápasu. V následné přesilovce se Petrovický pomstil tím nejlepším možným způsobem - vstřelil vítěznou branku utkání.

Jandač se zlobil, Kočí udělal nesmysl

"O výsledku rozhodl nesmyslný faul Kočího a naše pětiminutové oslabení. Nasadili jsme jej proto, že jsme byli přetíženi v obraně. Kočí špatně situaci vyhodnotil. Může se poprat, ale nás to stojí body," zlobil se po zápase kouč Pražanů Josef Jandač.

Až příliš pozdě si Kočí uvědomil, co svému týmu způsobil. "Nemám k tomu co říci," hlesl zkroušeně.

reklama