reklama

Kolář s Koukalem míří z Pardubic do Nižněkamsku

Pardubický kapitán Petr Koukal právě přinesl před nedočkavé fanoušky pohár pro vítěze extraligy. Pardubický kapitán Petr Koukal právě přinesl před nedočkavé fanoušky pohár pro vítěze extraligy. autor: Zuzana Hronová
Nižněkamsk letos nepostoupil do Gagarinova poháru

Nižněkamsk - Útočné opory mistrovských Pardubic Petr Koukal a Jan Kolář budou hrát v příští sezoně v Kontinentální hokejové lize za Nižněkamsk, který bude jejich prvním zahraničím angažmá v kariéře. Něftěchimik dnes jejich příchod potvrdil na svém webu.

Jednatřicetiletý Kolář a o půldruhého roku mladší Koukal spolu působili v Pardubicích s krátkými přestávkami od sezony 1999/2000 a na začátku kariéry vytvořili ještě s Petrem Průchou úderný útok mladíků, jenž se dostal i do reprezentace.

Své angažmá na východě Čech ukončili stylově vítězstvím 4:2 na zápasy ve finále extraligy nad Kometou Brno.

Čtěte také:

Klepiš rozhodl pro Dynamo finále KHL, Červenka smutní
Červenka se vydává dobýt NHL, podepsal v Calgary

Koukal dovedl Pardubice k šestému titulu jako kapitán a byl vyhlášen nejlepším hráčem play off. Rodák ze Žďáru nad Sázavou dnes odcestoval s národním týmem na mistrovství světa do Stockholmu, ve sbírce má už zlatou medaili ze šampionátu v roce 2010.

OBRAZEM Pardubice slavily titul, pohár zase trpěl OBRAZEM Pardubice slavily titul, pohár zase trpěl Prohlédněte zde

V Nižněkamsku v minulé sezoně působil český obránce David Nosek. Tým obsadil v základní části v tabulce Východní konference desáté místo a do bojů o Gagarinův pohár nepostoupil.

reklama