Kolář šestým gólem v sezoně nasměroval Chabarovsk k výhře, Slovan zdolal Magnitogorsk

Aktualizováno 9. 1. 2018 21:29
České trio Kolář-Jordán-Zohorna v KHL významně pomohlo Chabarovsku k výhře 3:1 nad Astanou.
Jan Kolář
Jan Kolář | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - České trio Jan Kolář, Michal Jordán a Tomáš Zohorna pomohlo k výhře Chabarovsku 3:1 nad Astanou a ukončení třízápasové série porážek v Kontinentální hokejové lize. Obránce Kolář se zapsal mezi střelce, zbylí dva Češi zaznamenali nahrávky.

Kolář otevřel skóre zápasu ve 31. minutě v přesilové hře, u jeho šestého gólu v sezoně asistoval útočník Zohorna. Za hosty vyrovnal na začátku třetí třetiny naturalizovaný Kazach Kevin Dallman, ale hned po dvaceti sekundách poslal Amur opět do vedení Alexandr Gorškov po asistenci českého beka Jordána. Vítězství Chabarovsku, jenž drží osmé postupové místo v tabulce Východní konference, pečetil minutu nato Georgij Berďukov.

Roman Horák se osmým gólem v ročníku podílel na výhře Podolsku 5:1 nad Togliatti. Český útočník před polovinou zápasu zvýšil na 3:0, u posledního gólu domácího týmu pak asistoval obránce Vojtěch Mozík. Další bek Jakub Nakládal se podílel na akci, po níž Jaroslavl vyrovnala ve 29. minutě v Minsku proti Dinamu na 1:1. Hosté pak dvěma góly ve třetí třetině dokonali obrat.

Brankář Čeljabinsku Pavel Francouz inkasoval v Helsinkách po gólu v každé třetině a po změně skóre na 3:0 ho v 47. minutě vystřídal Vasilij Děmčenko.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Barys Astana 3:1 (za domácí Kolář 1+0, T. Zohorna a Jordán oba 0+1), Vladivostok - Chanty-Mansijsk 2:1, CSKA Moskva - Jekatěrinburg 4:3, Dinamo Minsk - Jaroslavl 1:3 (za hosty Nakládal 0+1), Jokerit Helsinky - Čeljabinsk 3:0, Petrohrad - Kunlun Red Star 4:2, Viťaz Podolsk - Lada Togliatti 5:1 (za domácí Horák 1+0, Mozík 0+1), Slovan Bratislava - Magnitogorsk 4:3 (Řepík 0+1 - Jan Kovář 0+1).