reklama

Komarov provokoval Lva. "V Americe by mu někdo usekl hlavu"

Finský provokatér Leo Komarov to moc dobré u hráčů Lva nemá Finský provokatér Leo Komarov to moc dobré u hráčů Lva nemá autor: Aktuálně.cz
Leo Komarov se vysmíval během zápasu hráčům lvu a pak vstřelil vítězný gól. Lev Praha prohrál šlágr s Dynamem 1:2 a hráči měli finské hvězdy po zápase plné zuby.

Moskva (od našeho zpravodaje) - Jméno Leo Komarova je teď lepší v kabině Lva Praha raději neříkat nahlas. Tak moc finská hvězda známá svým provokováním pila českému týmu krev.

Komarov se nejprve nechal faulovat, pak se Lvům několikrát vysmál rovnou u střídačky a nakonec vstřelil vítězný gól.

Moskevské Dynamo vyhrálo šlágr KHL 2:1 a Komarov po utkání objel celé hřiště a rukama pumpoval k fanouškům, před kabinou Lva mezitím létala i sprostá slova.

"Hraje se na tough guye (drsný chlápek) a dohrává souboje zezadu. Když jsem ho dohrál já zepředu, lehl si na zem, že ho bolí pusinka," čertil se po utkání Jiří Novotný, kterému se chování Komarova v utkání nelíbilo a byl jedním ze lvů, kteří se jim nechali vyprovokovat a museli na trestnou lavici.

Novotný: Komarov se mnou měl prát

V rozhovoru s ruskou televizí zašel kapitán Lva ještě dál a označil v publikovatelné verzi překladu Komarova za zmetka.

"Měl vstát a shodit rukavice. Normálně jsme se měli porvat, já bych do toho šel, a nebo hrát dál. Ale je jeho styl a mně se to nelíbí. Každopádně pro nás dobrá zkušenost a přiznávám, že i já jsem udělal spoustu chyb. Hlavně proto, že sem se jim nechal vyprokovat," říkal Novotný.

Komarov pil Lvu krev celý zápas. Elitní křídlo Dynama často zaměstnávalo svými krásnými hokejovými kousky obránce a po hvizdu zase nervy úplně všech v českém týmu.

Vrchol jeho provokací přišel zhruba dvě minuty před koncem zápasu. Dynamo už vedlo 2:1 a navíc se chystalo na dlouhou přesilovku 5 na 3, když si Komarov stoupl metr před hostující střídačku a rozdával na hráče Lva úsměvy.

V Americe by mu za to usekli hlavu

"Stát se tohle třeba v Americe, někdo by mu nejspíš tu hlavu přerazil. A nebo si to pohlídali rozhodčí," zlobil se i Petr Vrána, který se zrovna v tu dobu s Novotným chystal na led bránit oslabení.

"Nechápu, že si tohle může Komarov vůbec dovolit, tohle je jasné nesportovní chování."

Lev i kvůli provokatérovi Komarovovi na tripu nedokázal navázat na páteční cennou výhru s Kazaní a padl s úřadujícím lídrem soutěže a dvojnásobným obhájcem Gagarinova poháru po boji 1:2.

Hned po zápase se hokejisté autobusem přesunuli do hodinu vzdáleného předměstí Moskvy Podolsku, kde je v úterý čeká poslední zápas před olympiádou se zdejším Viťazem.

reklama