reklama

Kometa jako LA Kings? Jsou naší motivací, zní z kabiny

Fanoušci Komety Fanoušci Komety autor: Lukáš Caha
Brno se dostalo do podobné situace jako loni Los Angeles Kings - v sérii prhrávali už 3:0 na zápasy. Po vzoru vítězů Stanley Cupu teď chtějí přepsat historii.

Brno - Před třemi lety hokejisté Komety Brno jako první tým v extralize postoupili z předkola play off až do finále a nyní touží po dalším unikátním zápisu. Rádi by otočili sérii ze stavu 0:3 na zápasy, což se také dosud nikomu nepovedlo. V NHL se takový obrat podařil čtyřem týmům - naposledy loni Los Angeles v 1. kole proti San Jose. Kings nakonec dokráčeli až ke Stanley Cupu a upomínka na jejich úspěšnou cestu zdobí šatnu Komety.

"Máme velkou motivaci zapsat se jako první český tým, kterému se podobný kousek podařil," uvedl po dnešním tréninku před odjezdem do Litvínova útočník Komety Jakub Koreis.

Brňané se budou snažit o stejný styl hokeje jako v posledním úspěšném duelu. "Jedině to je cesta k úspěchu a k možnému zvratu série. Na videu jsme si dnes připomenuli tento zápas a rozebrali si ještě další taktické možnosti," řekl Koreis.

Hlavními zbraněmi Komety bylo kromě aktivity a většího pohybu hlavně napadání soupeře v útočném pásmu a odvaha jít do zakončení. "Rozhodně nemůžeme jen čekat a bránit. Litvínov je doma hodně silný. Ale už jsme na jeho ledě v této sezoně jednou vyhráli, tak nevidím důvod, proč bychom to nemohli zopakovat. Šanci určitě máme," řekl útočník Komety, který vidí určitou výhodu i v tom, že mečbol může domácí hokejisty trochu svazovat.

"Vedli už 3:0 a hlavou se jim honí, že pokud by nyní zaváhali, tak jedou do Brna. Měli by to mít mnohem těžší. A mohlo by dojít na sedmý zápas. My jsme v pozici, že nemáme co ztratit. Možná jsme trochu uvolněnější, což může hrát v náš prospěch," míní Koreis, který vidí podobnost se sedmým zápasem čtvrtfinálové série se Zlínem, v němž Brňané uspěli. "Nálada byla uvolněná. Nestresovali jsme se, což našemu výkonu pomohlo," řekl Koreis.

Za velkou výhodu považuje i návrat zraněného Michala Kempného. "Jeho přítomností se naše defenziva hodně zlepšila. Vybojuje spoustu puků, hraje dobře v oslabení i při přesilovkách. Je to náš klíčový obránce, který nám hodně v posledním zápase pomohl," řekl Koreis.

reklama