Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 3. 2012 20:45
Třinec-Zlín 6:2 (2:1), Kladno-Brno 3:4SN (0:3)
Hokejisté Komety se radují z postupu do čtvrtfinále už po třech zápasech
Hokejisté Komety se radují z postupu do čtvrtfinále už po třech zápasech | Foto: Lenka Rybaříková

Třinec/Kladno - Hokejisté Komety Brno postoupili do čtvrtfinále extraligového play off. Ve třetím zápase vyhráli na ledě Kladna 4:3 po samostatných nájezdech a celou sérii vyhráli 3:0 na zápasy.

Kometa přitom ještě devět minut před koncem třetí třetiny prohrávala 1:3, díky zásahům Dlouhého a Erata, který se trefil v 58. minutě, vyrovnala.

Protože se nerozhodlo o vítězi ani v desetiminutovém prodloužení, následovaly samostatné nájezdy. V nich byl jako jediný ze střelců úspěšný Vojtěch Němec, naopak Sasu Hovi, který zasáhl do hry jen na nájezdy, ani jednou ze tří pokusů neinkasoval.

Kuriozní góly pomohly Brnu, Třinec v nájezdech srovnal
Cesta Slavie za udržením začala v Edenu porážkou
Slávisté se rozplývali nad Edenem. Přesto jim nepomohl

Blízko postupu do čtvrtfinále mají také obhájci titulu z Třince, kteří na svém ledě porazili Zlín 6:2 a ujali se vedení 2:1 na zápasy. Čtvrtý zápas série je na programu v neděli opět na ledě Třince a my vám jej přineseme v online reportáži.

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Patera (David Růžička), 29. J. Drtina (Pavlů, Bicek), 32. Bicek (Patera, Kameš) - 31. Jakub Svoboda (Divíšek, Malec), 52. Dlouhý (Němec), 58. Erat (Petrovický), rozhodující sam. nájezd Němec. Rozhodčí: Fraňo, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 5958. Konečný stav série: 0:3.
Kladno: Cikánek - Kameš, J. Drtina, Lepine, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Toman, od 21. navíc Pavlů - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Eberle, Lukáč, M. Látal - Valský, Hluchý, Bílek. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Brno: Trvaj (na nájezdy Hovi) - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Němec, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Jaroslav Svoboda, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. M. Hořava (Klouček, Polanský), 25. M. Hořava (Kůrka), 29. Zíb (Hrabal, Varaďa), 37. Peterek (Hrabal, Adamský), 49. Kůrka (Varaďa, Bonk), 59. Zíb (Peterek, Kůrka) - 28. Melenovský, 60. Čajánek (Leška, Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:9, navíc Klouček (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4154. Stav série: 2:1.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný - Kůrka, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - Orsava, Ostřížek, McGregor. Trenéři: Tlačil a Janků.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Rom. Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, Čech. Trenéři: Rost. Vlach a Turek.