reklama

Kometa je fenomén. Jinde jsem to nezažil, chválí horečku z Open Air Hadamczik

FOTO Kometa trénovala poprvé za Lužánkami, Ton krvácel Brněnská Kometa si poprvé zatrénovala pod otevřeným nebem v improvizované aréně za Lužánkami. V neděli po poledni tam odehraje před tisícovkami fanoušků extraligový zápas proti Plzni. Foto: Lukáš Caha
Poslední hodiny zbývají do startu Hokejových her, během nichž odehraje Kometa dva extraligové zápasy pod širým nebem. Hokejové šílenství v moravské metropoli pociťuje i trenér Alois Hadamczik.

Brno - Hokejové šílenství v Brně startuje. Do prvního Open Air zápasu zbývají již jen hodiny a na sobotní otevřený trénink Komety se přišlo podívat více než dva tisíce diváků. 

"Bylo to hodně pěkné, že jich přišlo tolik," pochvaloval si po tréninku trenér Alois Hadamczik. "To už je kotel. Je to něco mimořádného."

V neděli, kdy se od 13:00 hodin střetne Brno s Plzní, očekávají pořadatelé devětkrát tolik diváků. Z celkové kapacity 21 500 míst zbývá dle organizátorů zhruba čtyři tisíce vstupenek. 

Jaké jsou vaše pocity z prvního tréninku pod širým nebem?
Pocity mládí, když člověk hrál kdysi na rybníku. Bylo hodně pěkné, že přišlo tolik diváků. Je to tady něco jiného než v hale. Pro lidi to bude velká show, ale my si musíme zvyknout na ty různé podmínky, které tu budou a nejsou totožné s halou. Jsme pod tlakem a potřebujeme každý bod.

Kluziště je o metr užší, což má velký vliv. V útočném pásmu máte na sobě hned beka a v tom obranném je protihráč zase hned v brance. Musíme se tlačit před gólmana a dávat góly. Ten náš hokej je pěkný, ale co z toho. Efektivita je hodně špatná. Musíme hrát jednoduchý přímočarý hokej.

Na trénink přišla téměř plná jedna tribuna. Vnímáte to jako závazek?
Závazek přichází, už když vstoupíte to Brna. Trénoval jsem slavné kluby od Sparty po nároďák, ale takový fenomén, jako je Kometa tady na jižní Moravě, jsem nikde nezažil.

Nezatrnulo vám, když dostal Petr Ton hokejkou a tekla mu krev...
Já jsem to ani nevěděl. Řídil jsem druhou stranu a až potom mi řekli, že odešel do kabiny. Snad už si to vybral, bylo toho dost. Vezměte si jeho dvacet dva gólů každou sezónu. Kdybychom to měli, máme o deset bodů víc a jsme někde v první čtyřce. Méně gólů už dostávat nejde, my jich musíme ale víc dávat.

Co je největší rozdílem oproti hale?
Ta samotná atmosféra. Čas je jiný, osvětlení je jiné, akustika… Tady za Lužánkami je to přírodní. Je tu takový čerstvý vzduch. Když jste tu šel v létě, tak byste nevěřil tomu, že tu něco takového může být. Není jednoduché něco takového vybudovat. Bude to taková vzpomínka na tu největší slávu Komety.

Hráči se připravují na to, co si oblečou. Vám asi taky bude zima oproti stadionu…
Já jsem ani v mládí čepice moc nenosil, takže to vydržím. Mě musí zahřívat to, že hráči budou makat a střílet. 

reklama