reklama

Kometa nezáří a fanouškům dochází trpělivost. "Je to v hlavě," mrzí Čiliaka

Kometa v posledních zápasech hodně inkasuje Kometa v posledních zápasech hodně inkasuje autor: Lukáš Filipec
Hokejová Kometa se octla v krizi. Třináct kol před koncem se propadla do spodní poloviny tabulky a v bojích o postup do play off to bude mít ještě hodně těžké.

Brno - Ani přes velká předsezonní očekávání brněnská Kometa letos nezáří. V neděli si na ledě Zlína připsala již čtvrtou prohru v řadě a propadla se na deváté místo v tabulce hokejové extraligy.

"Atmosféra není nejlepší, ale snažíme se myslet pozitivně," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz brněnský gólman Marek Čiliak. "Je to v hlavách a musíme to nějak zlomit."

Jihomoravané navíc přicházejí i o pověst nejméně inkasujícího týmu extraligy. Jejich skóre z posledních čtyř kol je 7:20. "Těžko to nějakým způsobem vysvětlit. Nevím, čím to je. Táhne se to od zápasu v Boleslavi a Sparta ta nás úplně dokončila," připomíná duel v hlavním městě, kde Kometa padla poměrem 3:9.

"Ještě jsem to nezažil," kroutí hlavou Čiliak, jenž v šestnácté minutě za stavu 0:4 střídal Faltera. "Byl jsem hodně nervózní. Myslel jsem na to, abychom neodjeli s debaklem. Chtěl jsem to nějakým způsobem ovlivnit."

Páteční bojkot fanoušků

Ovšem to se nepodařilo a na hráče tak o tři dny později v domácím zápase proti Pardubicím čekalo nemilé přivítání. Fanoušci roztáhli transparent: "Takhle to vypadá, když na to se***e my!" a v prvních pěti minutách dali hlasivkám oddechnout.

"Mají na to právo. Můžu jim ale potvrdit, že nikdo z nás na to nekašle. Každý se snaží, každý chce vyhrávat," poznamenal pětadvacetiletý odchovanec Zvolena. Když Brno prohrávalo na začátku druhé dvacetiminutovky už 0:3, zaznělo halou dokonce: "Hadamczik ven!"

"Dali najevo, že nesouhlasí s naší hrou. Naběhli jsme si sami a musíme to odtrpět," dodal po konečném výsledku 2:3 trenér Alois Hadamczik.  

Cena z krize vede přes výhru v Liberci

Jestliže bude Kometa v nepřesvědčivých výkonech nadále pokračovat, dá se z řad fanoušků očekávat další bojkot. "Nikdy jsem fanouškům nic nevyčítal. Stojí za námi. Fandili nám i za toho nepříjemného stavu na Spartě. Jsou výborní, ale zároveň i nároční. My to musíme respektovat," míní Čiliak.

Do konce základní části zbývá odehrát ještě třináct zápasů. Jihomoravanům momentálně náleží devátá příčka se ztrátou sedmi bodů na šestou Mladou Boleslav. "Je to dost natlačené. Od teď musíme hrát každý zápas jako play off."

Již dnes se Kometa pokusí o reparát na ledě prvního Liberce. "Těším se. Kde jinde se chytit a začít hrát než tady? Kdybychom zvítězili, rozhodně nás to nakopne. Uděláme pro to maximum."

reklama