Sparta vyhrála šlágr s Plzní až v prodloužení, kocovina Litvínova trvá

9. 10. 2015 19:35
Minuta stačila Kometě k tomu, aby ve druhé třetině vrátila zvrátila vedení opět na svou stranu a nakonec vyhrála v 9. kole hokejové extraligy nad Třincem 2:1. Litvínov se dál topí v pomistrovské kocovině, tentokrát nestačil na Chomutova prohrál 0:1.
Kometa slaví těsné vítězství
Kometa slaví těsné vítězství | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Jen pro silné nátury byl šlágr 9. kola hokejové extraligy mezi Spartou a Plzní. Pražané vedli už 4:1, ale nakonec porazili Západočechy 5:4 až v prodloužení. Ukončili tak sérii tří porážek a pomohli do čela Liberci, jež na Západočechy ztrácel jediný bod. Škoda přišla o šňůru čtyř vítězství a na ledě Sparty prohrála počtvrté z posledních pěti vzájemných klání. Duel rozhodl svým druhým dnešním zásahem útočník Daniel Přibyl.

Liberec totiž porazil Pardubice 4:1. Dynamo naopak po třetím zápase bez bodu za sebou kleslo na poslední pozici o skóre za Karlovy Vary. Dvěma góly rozhodl o čtvrté výhře Severočechů za sebou Michal Birner a pro posilu Bílých Tygrů z KalPy Kuopio to byly vůbec první trefy v české extralize.

Minuta stačila brněnské Kometě k tomu, aby ve druhé třetině vrátila zvrátila vedení opět na svou stranu a nakonec vyhrála nad Třincem 2:1. O rozdílovou trefu se postaral obránce Petr Kuboš, který za 53 sekund odpověděl na vyrovnávací branku Vladimíra Draveckého. Úvodní trefu obstaral David Ostřížek. Kometa zabrala po třech porážkách za sebou.

Litvínov se dál topí v pomistrovské kocovině, tentokrát nestačil na Chomutova prohrál 0:1. Jedinou branku vstřelil v 17. minutě útočník David Kämpf. Výhru Pirátům vychytal brankář Jan Strmeň, který vůbec poprvé v extralize odchytal celý zápas a nepustil za svá záda ani jednu z 20 střel Vervy.

Mladoboleslavští porazili v přímém souboji o třetí místo Hradec Králové 4:1 a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Celkově bodovali už pošesté za sebou. Mountfield si nedokázal spravit chuť po nedělní domácí prohře s Plzní 2:6.

Zlín padl s Vítkovicemi 3:5 a ani ve třetím domácím vystoupení v sezoně nebodovali. V 57. minutě rozhodl v přesilové hře o výhře Ostravanů Rostislav Olesz a výsledek ještě potvrdil při power play do prázdné branky Stanislav Balán.

Olomouc na domácím ledě předvedla obrat, když s Karlovými Vary prohrávala od 8. minuty 0:1 a nakonec 2:1 zvítězila.

9. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0)
Branky a nahrávky:
3. A. Kudrna, 5. Réway (J. Hlinka), 32. J. Mikuš (Pech, Čajkovský), 36. Přibyl (Sabolič), 61. Přibyl (Buchtele) - 30. Poletín (J. Sýkora, Bližňák), 42. Jeřábek (Kubalík, Kracík), 49. Kubalík (Kracík, Indrák), 58. Bližňák (Pulpán). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Zíka, Jindra. Vyloučení: 6:8, navíc Pöpperle (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7691.

Sparta: Pöpperle - Čajkovský, J. Mikuš, Polášek, Piskáček, Glenn, Eminger - Sabolič, Pech, Kumstát - Réway, J. Hlinka, Klimek - Hamilton, Přibyl, Buchtele - Forman, Cingel, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Johnson, Lev, Hossa - J. Sýkora, Preisinger, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
28. Dravecký (Chmielewski, Irgl) - 20. Ostřížek (J. Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Skopal, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5094.

Třinec: Hrubec - Klesla, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Roman, Linhart, navíc od 43. Adámek, Foltýn - Irgl, Polanský, Hrňa - Chmielewski, Klepiš, Svačina - Dravecký, Rákos, Cienciala - Jašek, Matuš, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Brno: Čiliak - Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Stehlík, Ptáček - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, H. Zohorna, J. Káňa - Dočekal, L. Čermák, Burian - R. Zohorna, Koreis, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka:
17. Kämpf (Tomica). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Brejcha, Flegl. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5250.

Chomutov: Strmeň - Rutta, J. Drtina, Rýgl, Dlapa, Jánošík, Redlihs, Šidlík, Blaha - Pospíšil, Červenka, Vondrka - Hovorka, Dušek, Sklenář - - Chlouba, Kämpf, Hřebejk - L. Květoň, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka - Martynek, Hübl, Lukeš - Jánský, R. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava - I. Řehoř, Havlíček, A. Chlapík. Trenéři Rulík, Weissmann a Šlégr.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
21. T. Urban (L. Pabiška, Stříteský), 42. Lenc, 48. Jarůšek (Musil), 55. Klimenta (Lenc, Žejdl) - 44. T. Knotek (K. Pilař, Bednář). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:8, navíc A. Svoboda, K. Pilař (oba Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4089.

Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Ovčačík, Kučný - Bárta, D. Výborný, M. Látal - Pacovský, T. Urban, Hyka - Klimenta, Žejdl, Lenc - L. Pabiška, Musil, Jarůšek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Hradec Králové: A. Svoboda - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Červený - Köhler, Ihnacak, Courchaine - Bednář, Dej, Kukumberg - Tvrdík, Troliga, R. Pavlík. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
17. Matějíček (P. Holík), 26. T. Sýkora (Kubiš), 56. Kotvan (A. Holík, Říčka) - 6. Szturc (P. Zdráhal, Balán), 24. Klok (Strapáč), 53. Strapáč (Olesz, Szturc), 57. Olesz (Čerešňák, Kudělka), 60. Balán. Rozhodčí: R. Čech, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:3. Diváci: 4383.

Zlín: Štůrala - A. Holík, O. Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček - Ondráček, P. Holík, O. Veselý - T. Sýkora, Cibák, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, Říčka - Okál, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor - Olesz, Strapáč, Szturc - E. Němec, Kolouch, Kuscera - P. Zdráhal, Balán, Burger - Vandas, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
9. J. Svoboda (Štajnoch, Nahodil) - 5. Šimek (Řepík), 48. Birner (P. Jelínek, Řepík), 55. Birner (Krenželok, Řepík), 59. P. Jelínek (Stránský, Krenželok). Rozhodčí: Šindler, T. Horák - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 7054.

Pardubice: Maxwell - Gregorc, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Bokroš, Ščotka, J. Zdráhal, M. Šeda - P. Sýkora, Marcinko, Rolinek - J. Svoboda, Nahodil, Tybor - Kolář, Poulíček, Starý - A. Havlík, Tomášek, Půhoný. Trenéři: M. Říha ml. a Baďouček.

Liberec: Lašák - Vitásek, Derner, Šimek, Ulrych, Plutnar, Výtisk, Kajínek - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Stránský, P. Jelínek, Krenželok - Jonák, Lakatoš, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
27. Skrbek (J. Knotek), 31. Vyrůbalík (Jergl, Skrbek) - 8. Haščák. Rozhodčí: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5102.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek - Kafka, J. Knotek, Laš - Holec, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Karlovy Vary: Závorka - Rodney, Bičánek, Harant, Sičák, Benák, Gulaši, J. Tomeček - V. Tomeček, Bulík, I. Rachůnek - Haščák, Marosz, T. Rachůnek - Koblasa, Zadražil, Vachovec - Gorčík, T. Rohan. Trenéři: Mlejnek a Mariška.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16