Kometa velký obrat nedotáhla, Pardubice mají mečbol

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 4. 2012 20:32
Pardubice - Brno 6:4 (3:0, 1:3, 2:1)

Praha - Hokejisté Pardubic porazili v pátém finále extraligového play off brněnskou Kometu 6:4 a jsou jedinou výhru od zisku titulu.

Svůj mečbol mohou proměnit už ve čtvrtek, kdy je v Brně na programu šesté utkání.

Přestože Východočeši vedli na začátku druhé třetiny už 4:0, definitivně rozhodla až trefa Martina Bartka necelé dvě minuty před koncem.

Utkání jsme sledovali živě:
ŽIVĚ Pardubice - Kometa 6:4, Pardubice jsou blízko titulu

Brnu první třetina absolutně nevyšla. Domácí byli všude o krok dřív a trestali chyby soupeře. Skóre otevřel už v 6. minutě Jiří Cetkovský, který se ocitl sám před Trvajem a bekhendem ho překonal. Ledabylou rozehrávku hostů pak potrestal Lukáš Nahodil a už na 3:0 upravoval po šťastném odrazu Radovan Somík.

I druhé dějství začali lépe domácí. Čtyřgólový náskok dal Pardubicím Aleš Píša ranou od modré a vyhnal tím Trvaje z branky. Vzápětí ale snížil Jakub Svoboda a začala zajímavá zápletka. Trvajův náhradník Sasu Hovi vychytal dvojnásobnou přesilovku Pardubic a dodal tím hostům odvahu.

Ti sice nejprve ještě nevyužili svou početní výhodu pěti proti třem, ale následně během 36. minuty snížili už na 3:4. Nejprve Jozef Balej a po něm Jiří Vašíček totiž procedili puk za záda Růžičky.

Do závěrečné části Brno vlétlo se vší vervou, ale gól padl paradoxně na druhé straně. Po zaváhání Koreise ujel znovu Cetkovský a druhou úspěšnou trefou dal domácím dvoubrankový polštář.

V závěru Kometa hodně riskovala a vyndala z brány Hoviho už čtyři a půl minuty před závěrečnou sirénou. A vyplatilo se. Radek Dlouhý překvapil Růžičku rychlou střelou a snížil na rozdíl jediného gólu. Pocit naděje ale Brňanům vydržel sotva půl minuty. Prázdnou bránu totiž trefil Martin Bartek a pečetil tak vítězství Pardubic na 6:4.

Ve čtvrtek tedy může být jasno o nové extraligovém šampionovi. Série se ale přesouvá do Brna, kde se Kometa před vlastními fanoušky jistě jen tak nevzdá.

Finále ČP play off hokejové Tipsport extraligy - 5. zápas:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 6:4 (3:0, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky:
6. Cetkovský (Semorád), 18. Nahodil, 19. Somík (Bartek, Píša), 24. Píša, 47. Cetkovský, 59. Bartek (T. Zohorna) - 24. Jakub Svoboda (Divíšek, Bičánek), 36. Balej (H. Zohorna), 36. Vašíček (Divíšek, Erat), 59. Dlouhý (Balej). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Bláha, Gebauer. Vyloučení: 5:6, navíc L. Čermák (Brno) 10 min. Bez využití. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček - Kolář I, Koukal, Starý - Semorád, Cetkovský, Rákos - Bartek, T. Zohorna, Somík - Nahodil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.
Brno: Trvaj (24. Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Divíšek, Jakub Svoboda - Balej, Koreis, H. Zohorna - V. Němec, Polodna, J. Káňa. Trenéři: Venera a Oslizlo.