reklama

Komeťák Hanzlík proti ´své´ Spartě. Za postup vypsal prémii

Jan Hanzlík bude mít v semifinále proti Spartě o speciální motivaci postaráno, ještě v minulé sezoně za holešovický klub hrál Jan Hanzlík bude mít v semifinále proti Spartě o speciální motivaci postaráno, ještě v minulé sezoně za holešovický klub hrál autor: HC Sparta Praha
Obránce Komety Jan Hanzlík se hned v první sezoně po přestupu ze Sparty utkává se svým bývalým klubem v semifinále play off.

Praha - Prakticky celou kariéru strávil ve Spartě. Díky důrazné hře se stal trnem v oku mnoha soupeřům i jejich fanouškům. Loni však Jan Hanzlík při rozsáhlé proměně týmu přestoupil do Brna a začal novou štaci svého hokejového života.

Nyní se proti svému bývalému klubu stane ve vypjatém boji o extraligové finále. Pro 32letého beka tak bude série ještě vyhecovanější.

"Za postup přes Spartu jsem slíbil prémii do klubové kasy," přiznává v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Jak se Kometa i celé Brno na semifinále se Spartou těší?
"Brno tím žije. I když to není úplně tím, že se hraje se Spartou, ale spíš proto, že se postoupilo do play off. Po hokeji je tu prostě hlad. Ale je pravda, že Brno Spartu rádo nemá."

Pro vás však ta série větší náboj rozhodně má, že?!
"Pro mě je to zvláštní, protože hned první rok, co jsem odešel ze Sparty, se s ní střetávám v play off."

Stihl jsem si na Brno za ten necelý rok už zvyknout?
"Absolutně nemám problém. Ať už s místním životem nebo hokejem. Všechno se mi tady líbí. Ale je to samozřejmě také dáno tím, že se nám daří, od toho se to odvíjí."

Slýcháváte ještě nějaké narážky na svou sparťanskou minulost?
"V kabině ještě občas ano, ale to není nic závažného. Třeba když hrajeme proti sobě, tak mi trenér říkal, že už se nebojí, že bych si spletl dres. Venku jsem ale už nic nezažil, je to v pořádku."

Jak se vám proti bývalým spoluhráčům hraje? Jste už plně navyklý, že jde o soupeře, nebo přece jen třeba do Petra Tona nepůjdete tak tvrdě, protože jste s ním roky hrával a je to kamarád?
"Kádr ve Spartě se strašně obměnil, a tak její tým už zase tolik neznám. Tím je to pro mě lepší. V extralize působím dlouho a už snad v každém týmu mám nějakého kamaráda nebo známého, proto to tolik neřeším. Spíš jde o to, že zase budu ve známém prostředí, které jsem patnáct let zažíval den co den, a uvidím známé lidi. Diváky, fanklub i vrátné."

Semifinále play off mezi dvěma velkými rivaly slibuje vyhecovanou atmosféru, která hráče pořádně vybičuje...
"Určitě. Po sérii s Plzní jsem se bavil s několika kluky od nich, kteří říkali, že ta atmosféra je neskutečná, nádherná. Že si to užívali, i když vypadli. V Brně je to excelentní tím, že lidi chodí celou sezonu a je prakticky pořád vyprodáno. Prostě paráda! V play off je to cítit ještě víc. Třeba už tři dny před zápasem se lidi ptají, jak budeme hrát. Město hokejem opravdu žije."

Z tohoto pohledu si tedy jako komeťák hokej užíváte víc?
"Myslím si, že asi jo. Určitě. Samozřejmě že play off je vyhecované všude, obecně chodí víc lidí a víc se fandí. Když se prohraje, tak se skončí, to je pravda, to je stejné všude. Jenže tady je ta atmosféra neskutečně bouřlivá. Což může být ale někdy také kontraproduktivní. Lidi nás ženou a někdy se tím necháme unést nebo něco z přemíry snahy pokazíme."

V roce 2012 se Kometa dostala až do finále, ovšem loni ani nepostoupila do play off. Jak se v tomto kontextu v Brně bere tato sezona? Je už semifinále úspěchem, nebo má klub ještě vyšší mety?
"Chtěli jsme skončit do sedmého osmého místa, nejlépe do šestého, což jsme splnili. Teď jsme v semifinále. Samozřejmě víme, že Sparta je favorit. Mají čtyři kvalitní lajny, možná i tu pátou, a všichni víme, jak tou sezonou projeli. Uznáváme sílu Sparty, ale play off je specifické a může se stát cokoliv. Chceme ještě dál."

Se Spartou jste během základní části třikrát prohráli, z toho naposledy 0:7. Je to pro vás jakýsi strašák, nebo to odpovídá té letošní sparťanské nadvládě?
"Odpovídá to. Nepamatuju, že by nějaký tým ostatní takhle válcoval. Možná je to tak ale trochu lepší, že nás Sparta postrašila, než kdybychom ji poráželi a chválili se, jak na ně máme. Takhle víme, jakou mají sílu, a proto musíme hrát na 120 procent."

Na co si tedy bude potřeba dávat pozor?
"Bohužel asi na všechno."

S jakými zbraněmi naopak vyrukujete vy? Budou se lišit při zápasech v Praze a v Brně?
"Doma pro nás bude určitě výhodou atmosféra. Z vlastní zkušenosti vím, že Sparta do Brna nejezdí moc ráda. Pokud chceme uspět, tak s nimi nesmíme hrát hokej nahoru dolů. Musíme využívat čtyři lajny, bojovat na 120 procent a dodržovat stanovenou taktiku. Pak můžeme být úspěšní."

Vraťme se ještě k vašemu působení ve Spartě. Před dvěma roky jste vyhráli základní část, byli jste velký favorit, ale právě Brno vás překvapivě vyřadilo už ve čtvrtfinále. Vzpomínáte nyní na to?
"Vzpomínám, není to zase tak dávno. A to i kvůli tomu, že Sparta tehdy také vyhrála ligu. Tehdy to ale bylo o něčem jiném. Na vstup do play off čekali strašně dlouho. Naopak Brno bylo z předkola rozjeté, na co sáhli, to se jim povedlo, v uvozovkách snad ani nepotřebovali trenéra. A my jsme na to nezvládli reagovat."

Po příchodu z klubu, na který se zrovna narazí, hráči často vypisují pro tým nějaké motivační sázky nebo svačinky. Připravujete něco i vy?
"Připravuju. Sám jsem zašel za pokladníkem Leošem Čermákem a slíbil v případě postupu určitou prémii pro týmovou kasu. Výši ale neprozradím."

reklama