reklama

Končí akce rozšíření. Losuje se extraliga se 14 týmy

Letos se radovaly Pardubice, kdo příští rok? Letos se radovaly Pardubice, kdo příští rok? autor: Eduard Erben
Baráž bude široká, předkolo playoff na tři vítězná utkání

Praha - Poslední pokus rozšířit v příští sezóně hokejovou extraligu nevyšel. V nejvyšší tuzemské soutěži tak od září bude nadále hrát čtrnáct celků, jako letos - jen Mladou Boleslav nahradí Chomutov.

Ve stínu probíhajícího hokejového šampionátu se tak v tichosti uzavírá bitva, která tuzemský hokej zaměstnávala v letošní sezóně málem víc než samotné výsledky zápasů. Na posledním setkání představitelů Asociace profesionálních klubů v tomto týdnu s Českým svazem ledního hokeje se sice znovu probíral návrh Karlových Varů na rozšíření extraligy na 15 týmů, ale byl zamítnut.

Čtěte také:

Český svaz ledního hokeje převzal od APK řízení extraligy poté, co APK vypověděla letitou smlouvu se svazem. Nyní připravuje vše proto, aby bylo jasné, jak se bude hrát v další sezóně.

OBRAZEM Bodování MS vedou Eriksson a Malkin OBRAZEM Bodování MS vedou Eriksson a Malkin Prohlédněte zde

Losování nového ročníku se uskuteční ještě dnes, pak bude znám i přesný termínový kalendář. Podle zvyklostí budou dvojice týmů z jednoho města či regionu (Sparta-Slavia nebo Vítkovice-Třinec a nově také Chomutov- Karlovy Vary) při losování nasazeny tak, aby se jejich domácí zápasy „nepotkávaly".

Předkolo play-off se příští rok bude opět hrát jen na tři vítězné zápasy, baráž, jak už dříve hokejový svaz avizoval, bude čtyřčlenná (dva plus dva).

reklama