Konec byl blízko. Hlavně už sérii nevracet do Jaroslavle

Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 4. 2014 10:00
Zklamání je velké. Lev Praha dělilo od postupu do finále KHL jen necelých sedm minut, Lokomotiv ale sérii zdramatizoval a hráči pražského týmu mají jasné přání: Musíme to ukončit ve čtvrtek v Praze.
Jaroslavl se nevzdá jen tak. Ani čtvrté utkání se nevyvíjelo dobře, ale Rusové zatli zuby a vůlí dotlačili sérii zpět do Prahy. Lev Praha bude mít druhý mečbol ve čtvrtek v O2 areně. | Foto: CPA Eduard Erben

Jaroslavl (od našeho zpravodaje) - Ještě není rozhodně konec. Lev Praha měl Lokomotiv Jaroslavl na lopatě a byl blízko postupu do finále. Necelých sedm minut před koncem ale přišel o vedení 2:1 a v prodloužení nakonec i o vítězství.

Za stavu 3:1 na zápasy ve prospěch českého týmu se série stěhuje zpět do Prahy a útočník Michal Řepík má jasné přání: "Hlavně, abychom to ve čtvrtek ukončili a nemuseli se vracet zpátky do Jaroslavle. To by bylo těžké," řekl.

Lev měl Jaroslavl na lopatě

To zklamání bylo velké. Na cestě domů bylo v letadle až nezvyklé ticho.

Kapitán Jiří Novotný se sice v rozhovorech s novináři tvářil, že tým jedna porážka nemůže rozhodit, jeho spoluhráče ale takhle dobře rozehraný zápas v hlavách hodně hlodal.

Lev Praha dlouho vedl, jenže velký tlak Lokomotivu ve třetí třetině jeho obrana nevydržela. Jaroslavl vyrovnala šest a půl minuty před koncem a o svém vítězství rozhodla také doslova za minutu dvanáct. Teprve devatenáct vteřin před koncem prvního prodloužení.

"Je to škoda, byli jsme blízko. Dlouho jsme vedli a v závěru hráli ještě dvě minuty přesilovku, měli jsme je na lopatě," řekl Novotný. "Ale pořád vedeme 3:1 na zápasy. Splnili jsme cíl, se kterým jsme do Jaroslavle jeli a teď máme doma v Praze další šanci to ukončit."

Hraje se ve čtvrtek v O2 areně a Novotný věří, že Lvu stejně jako v prvních dvou duelech pomohou k proměnění druhého mečbolu fanoušci. "Budeme je potřebovat," řekl.

Lokomotiv na Lva vlétl jako v prvním utkání v Praze

Před včerejším zápasem existovaly přesně dva scénáře. Buď Lokomotiv konečně zabere a pro Lva to bude nejtěžší utkání celé série, nebo neunese frustraci, která se s ním vinou střelecké neschopnosti tahá celou sérii a zápas vypustí. Tak jak to podráždění Rusové ve velkých zápasech občas dělají.

Bohužel pro Lva se potvrdila první varianta a Lokomotiv dal navíc jasně najevo, že tahle série ještě rozhodně nekončí. Že se Jaroslavl nevzdá a zkusí souboj zvrátit.

Hráči domácího týmu ukázali obrovskou morálku. Zase je dlouho trápil výtečný gólman Vehanen, navíc se ani skóre čtvrtého utkání celou dobu nevyvíjelo dobře. Nakonec ale Jaroslavl po třech zápasech konečně našla recept a silou vůle puky dotlačila do brány. Zdálo se, že měli poprvé v sérii nad Lvem navrch.

"Hráli dobře. Věděli, že dnes musejí a skočili po nás jako v prvním utkání v Praze. Pak jsme sedm před koncem dostali dost blbý gól," řekl Řepík. "Vlastně jsme oba góly v základní hrací době dostali dost hloupé."

V Praze to určitě musíme ukončit

Na 1:1 Jaroslavl snižovala po chybě Lva ve vlastním oslabení, vyrovnávací branka padla po nenápadné akci, kdy hráči Lokomotivu najížděli do plné obrany. Třetí a rozhodují gól padl z dorážky před brankovištěm.

"Ale my jsme šťastní. Je to 3:1, jeli jsme sem urvat jedno vítězství, to se povedlo a vracíme se před naše diváky. Samozřejmě nás mrzí, že jsme to neukončili, protože jsme chtěli, ale na druhou stranu nikdo v kabině neřekl, že je porazíme 4:0," řekl Řepík.

"Určitě to ale musíme ukončit v Praze. Určitě musíme, hrát šestý zápas znovu v Jaroslavli, to by bylo těžké."