reklama

Osud mu nepřeje. Přesto to Tlustý nebalí a doufá v návrat na led

Jiří Tlustý Jiří Tlustý autor: Lukáš Caha
Jiří Tlustý odehrál 446 utkání v kanadsko-americké NHL, během nichž nastřádal 177 kanadských bodů. Loni se však vrátil do Evropy, neboť jej zbrzdily přetrhnuté vazy v zápěstí. Ani ve Finsku mu jeho pravá ruka restart nadějné kariéry nedovolila. Nyní teprve devětadvacetiletý útočník přemýšlí, zda pověsit brusle definitivně na hřebík. "Šance tam ale ještě pořád je a já stále čekám," říká v rozhovoru kladenský odchovanec.

Mikulov - Jediný souboj u mantinelu jej před dvěma lety připravil o slibně rozjetou kariéru v NHL. V minulé sezóně odehrál pouhých čtrnáct utkání ve finské lize a nyní si někdejší velký talent Jiří Tlustý klade otázku: "Co dál?"

Voráček si pozval k benefici sportovní hvězdy. Fandily i krásné missky, Lavi se vrhal na Kluka Puka Voráček si pozval k benefici sportovní hvězdy. Fandily i krásné missky, Lavi se vrhal na Kluka Puka Prohlédněte zde

Teprve devětadvacetiletý útočník totiž v ročníku 2015/2016 v dresu New Jersey utrpěl vážné zranění zápěstí na pravé ruce. "Měl jsem přetrhané vazy," vzpomíná. "Musel jsem na operaci a následně i na rehabilitaci. Téměř osm měsíců jsem byl bez hokeje, ale věřil jsem, že to bude opět dobré."

Jenže nebylo. Bývalého českého reprezentanta ruka stále bolela, a tak absolvoval několik dalších vyšetření. "Pravděpodobně tam jsou ještě další zranění. Musel bych na další operaci, ale odborníci tvrdí, že je tam dost velké riziko. Moc se jim do toho nechce," přiznává Tlustý.

V Coloradu neprošel zdravotní prohlídkou

O restart kariéry se pokusil před rokem, když jej na přípravný kemp pozvalo Colorado. "Měl jsem hroznou chuť do hokeje, ale zápěstí bylo proti. Lékaři mi oznámili, že to už na vrcholový sport není," mrzelo bývalého hráče Toronta, Caroliny či Winnipegu.

Tlustý se tak vrátil do Evropy a v rozjeté sezóně přijal nabídku finského Kärpätu. Klub si od něj sliboval mnoho, avšak realita byla jiná. Odchovanec Kladna si ve čtrnácti zápasech připsal pouze jednu branku a čtyři asistence. "Nestíhal jsem regeneraci po zápase. Pořád to bolelo," říká. Sezóna tak pro něj opět předčasně skončila. "Řekl jsem si, že se musím dát kompletně zdravotně do pořádku, pokud se chci jednou vrátit."

Tlustý kvůli zraněnému zápěstí v Oulu skončil Tlustý kvůli zraněnému zápěstí v Oulu skončil Čtěte zde

Nyní se snaží udržet v kondici a vyhledává sporty, které mu zranění dovoluje. "Chodím s partou kluků na led. Není to sice fyzicky náročné, přesto to zápěstí cítím," popisuje. "Zatím nevím, co bude dál. Pokud bych se měl vrátit, musím si být stoprocentně jistý, že jsem na to připravený. Chci si užívat hokej jako dříve. Teprve až tuto jistotu budu mít, budou se od ní odvíjet další věci."

Začíná se však smiřovat i s variantou, že loňská sezóna pro něj byla tou poslední. "Může se to stát a já jsem tomu bohužel blízko. Šance tam ale ještě pořád je a já stále čekám. Zatím to nebalím, chci znovu hrát," ujišťuje bronzový medailista z mistrovství světa hráčů do osmnácti let.

A co dál, pokud by se vysněný hokejový comeback nepovedl? "Chtěl bych zůstat u hokeje. Vždyť ho dělám celý život," reaguje.

reklama