Konec nadějí Lva. Těsně prohrál i počtvrté a končí

Pražský Lev na kolenou. Český celek končí v play-off KHL už po čtyřech zápasech
Po třech porážkách se snažili hokejisté Lva Praha udělat všechno proto, aby jejich série s CSKA Moskva neskončila 0:4. I když se snažili všichni útočníci včetně Martinse Cipulise (vlevo), na ruský tým to v pondělí nestačilo.
Před zápasem promítali v holešovické Tipsport Aréně na velkoplošné obrazovce povzbudivé vzkazy fanoušků Lva.
Slavnostní zahájení bylo ve stylu NHL, na led vbíhá domácí centr Petr Vrána.
Když ne gólovou střelou, tak Tomáš Rachůnek počastoval Rastislava Staňu aspoň sprškou sněhu od bruslí.
25. 2. 2013 21:16
Hokejisté Lva prohráli i čtvrtý zápas 1. kola play-off KHL s CSKA Moskva a končí.

Praha - Pro hokejisty Lva skončila sezona. Pražané prohráli v 1. kole play-off Kontinentální ligy s CSKA Moskva i čtvrté utkání, tentokrát 1:2. Celkově v sérii padli jednoznačně 0:4 na zápasy.

Domácí po většinu střetnutí doháněli vedení favorizovaného CSKA, které na přelomu první a druhé třetiny zařídili ve dvojnásobné početní výhodě Igor Radulov a po zaváhání Lepistöho Širokov.

Lev se snažil, ale bylo to v jeho podání spíše trápení. Ve 26. minutě sice snížil přesilovkovou střelou od modré Mäenpää, ale na vyrovnání už pražský tým nedosáhl.

Venku je i Slovan

Stejným poměrem zápasů vypadnul z bojů o titul i Slovan Bratislava. Dynamo Moskva nasměrovalo čtvrtý zápas k výhře během prvních dvou třetin, kdy si vybudovalo náskok 3:0. Slovenský klub stihl už jen snížit.

Jedna výhra k postupu chybí Petrohradu. Nejlepší celek základní části zvítězil na ledě Atlantu Mytišči vysoko 6:1 a v sérii vede 3:1 na zápasy.

Potřetí vyhrála také Kazaň. Vítěz Východní konference zdolal Nižněkamsk v jeho hale 2:1 a v osmifinálové sérii vede už 3:0. Jediný gól poraženého domácího mužstva vstřelil v poslední minutě Tomáš Netík po přihrávce Petra Koukala.

Maratonský zápas pro Čerepovec

Nejdelší zápas v historii play off KHL sehráli hokejisté Čerepovce a Jaroslavle. Třetí prodloužení duelu skončilo v čase 118:48, kdy domácímu týmu zajistil výhru 3:2 Denis Kazionov. Na první branku vítězného Severstalu, který vede v osmifinálové sérii 3:1, přihrál český obránce Petr Čáslava.

Utkání v Čerepovci trvalo bezmála pět hodin, začalo v půl osmé místního času a skončilo až po půlnoci. Předchozí rekord KHL držel se 109 minutami a 11 sekundami hry zápas Magnitogorsku s Omskem z ročníku 2010/11.

Omsk, který ve Východní konferenci skončil druhý, prohrává s Novosibirskem na zápasy 1:2.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 4. zápas:

Lev Praha - CSKA Moskva 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Mäenpää (Danielsson) - 19. I. Radulov (A. Radulov, Rjasenskij), 22. Širokov (Kvaša, A. Radulov). Rozhodčí: Rönn, Kulakov - Michel, Šuchanov. Vyloučení: 6:5, navíc Danielsson - Ljubimov oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8095. Konečný stav série: 0:4.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Lepistö, Mäenpää, Porseland, Krejčík - Klepiš, Novotný, Danielssson - Řepík, Vrána, Cipulis - Hossa, Surový, T. Rachůnek - Gynge, Cingel, Niživijs. Trenér: Václav Sýkora.
CSKA Moskva: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, D. Markov, Ožiganov, Kondratěv, Marčenko - A. Radulov, Persson, I. Radulov - Grigorenko, Kvaša, Širokov - Kozlov, Sprukts, Davis - Kugryšev, Prochorkin, Ljubimov. Trenér: Vjačeslav Bucajev.

Atlant Mytišči - Petrohrad 1:6, stav série: 1:3
Čerepovec - Jaroslavl 3:2 v třetím prodl. (za domácí Čáslava 0+1), stav série: 3:1
Slovan Bratislava - Dynamo Moskva 2:3 (za hosty Petružálek 1+0), konečný stav série: 0:4.