reklama

Hanzal musí na operaci, přijde patrně i o MS

Martin Hanzal si v této sezoně pravděpodobně už nezahraje Martin Hanzal si v této sezoně pravděpodobně už nezahraje autor: Reuters
Hokejový útočník Martin Hanzal z Arizony podstoupí operaci zad a sezona NHL pro něj s velkou pravděpodobností skončila.

Glendale - Hokejový útočník Martin Hanzal z Arizony podstoupí operaci zad a sezona NHL pro něj s velkou pravděpodobností skončila. S vyhřezlou ploténkou se podrobil chirurgickému zákroku už v létě 2008.

"Šance, že se Martin vrátí ještě do konce tohoto ročníku, je minimální," řekl pro klubový web generální manažer Arizony Coyotes Don Maloney.

Sedmadvacetiletý český centr nehraje od 29. ledna, ve svém posledním zápase proti Torontu (3:1) dal vítězný gól. V této sezoně odehrál jen 37 utkání a nasbíral 24 bodů. Záda ho limitovala i v minulých sezonách.

Když byl na operaci před necelými sedmi lety, měl ho tehdy v péči specialista na záda Robert Watkins z Los Angeles a stejný lékař by měl podle informací arizonského serveru azcentral.com operovat Hanzala i v příštím týdnu.

"Má s tím opakovaně problémy. Je potřeba najít řešení, je to pořád mladý hráč. Potřebujeme, aby byl zdravý a pak nám zase pomáhal vyhrávat," dodal Maloney.

Bývalý hokejista Českých Budějovic si zahrál s reprezentací dvakrát na mistrovství světa (2008 a 2013) i loni na olympijských hrách v Soči.

Vzhledem k postavení Phoenixu v tabulce NHL byl také v hledáčku reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky před domácím šampionátem, na ten ale nyní patrně může zapomenout.

reklama