Konec srandy, je čas zabrat! Dřeme, ale nepadá to, smutnil třinecký Dravecký

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
26. 2. 2016 20:32
Téměř pět tisíc diváků v třinecké Werk aréně vidělo hokej, na jaký bylo zvyklé v předchozích letech. Nahoru dolů, šance střídala šanci. K více než jednomu bodu, to ale nevedlo v zápase Ocelářů se Spartou, nevedlo.
Draveckému se letos proti Spartě daří.
Draveckému se letos proti Spartě daří. | Foto: ČTK

Třinec – Konec srandy, je čas zabrat! V takovém duchu se nesl transparent, který rozvinul třinecký kotel v průběhu zápasu 49. kola Tipsport extraligy, ve kterém se Oceláři utkali s pražskou Spartou. Zabrali však jen částečně, po prohře 2:3 na nájezdy si odnesli pouze bod.

Pražané do utkání vstoupili aktivněji, hned v první periodě dvakrát skórovali a Oceláři tak museli dohánět manko. Do druhé třetiny však vstoupil probuzený Třinec. Najednou byli všude dříve, získávali puky a Spartu místy až drtivě tlačili.

Důkazem toho budiž 35 střel, z nichž však Danny Taylor pustil za svá záda jen dvě. "Znám ho ještě ze svého působení v Americe. Věděli jsme, že je to kvalitní gólman a dnes to znovu potvrdil," řekl po zápase třinecký forvard Vladimír Dravecký, který letos v zápasech se Spartou získal celkem šest kanadských bodů.

Každý bod je dobrý

Pražský celek v závěru třetí třetiny ustál obléhání své klece a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm měli muži s eskem na hrudi jedinečnou možnost rozhodnout, když jim Třinečtí darovali dvojnásobnou přesilovku 5 na 3, která navíc trvala celé dvě minuty.

Sparta však šancí pohrdla a utkání dospělo až do nájezdů. "Nesehráli jsme to úplně špatně. Zamkli jsme je, Míra Forman trefil tyčku. Bohužel jsem to nedokázali dotáhnout až do té finální gólové situace," litoval Daniel Přibyl.

V nájezdech měla Sparta pomyslný nůž na krku, když ve třetí sérii musel proměnit Andrej Kudrna a těžkou pozici zvládl. "Je to smůla. Pro nás je ale v současné situaci každý bod dobrý. Dotáhli jsme náskok soupeře a ukázali charakter. Jedeme dál," burcoval Dravecký.

Téměř pět tisíc diváků v třinecké Werk aréně vidělo hokej, na jaký bylo zvyklé v předchozích letech. Nahoru dolů, šance střídala šanci. K více než jednomu bodu, to ale nevedlo. Aktuálně jedenácté Vítkovice navíc vyhrály v Karlových Varech a na Oceláře už ztrácí pouhé tři body...

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16