reklama

Konečně dohoda! Výluka NHL končí, sezona je zachráněna

I letos nekdo zvedne Stanley Cup nad hlavu I letos nekdo zvedne Stanley Cup nad hlavu autor: Reuters
Zkrácená sezona NHL opravdu začne. Vedení NHL a hráčská asociace NHLPA po celonočním jednání v New Yorku dohodly na principech kolektivní smlouvy.

New York - Celonoční jednání přineslo ovoce. Vedení NHL a hráčská asociace NHLPA se v New Yorku dohodly na principech kolektivní smlouvy.

Informovala o tom kanadská televize TSN. Datum prvního kola soutěže ale ještě není stanoveno, o definitivní termínu se ještě bude jednat. Zkrácená sezona by ale údajně měla mít 48 nebo 50 kol.

Součástí dohody není přerušení sezony během olympijských her v Soči. O účasti největších hvězd na sledovaném turnaji rozhodne až jednání s IIHF.

Hrát se začne v půlce ledna

"Dohodli jsme se na základním rámci nové kolektivní smlouvy. Chtěl bych poděkovat Donu Fehrovi (šéf hráčských odborů, poz. red), ještě nás čeká spousta práce, ale je dobře, že jsme dosáhli tohoto bodu," citovala slova komisionáře NHL Garyho Bettmana stanice TSN.

Rozpis zápasů bude doplněn později. Podle zdrojů zámořských médií ale existují dvě varianty. Základní část na 50 zápasů by začala 15. ledna, verze počítající se 48 zápasy by začala o čtyři dny později.

Česká extraliga každopádně přijde o 13 legionářů z NHL včetně Jaromíra Jágra, ti se budou muset v nejbližších dnech přesunout zpátky za moře, kde začnou přípravné kempy.

Hráči v Česku zvažují, zda dnes budou hrát

Většina z nich zvažuje, zda dnes vůbec nastoupí k extraligovým zápasům za své kluby. (čtěte ZDE!)

České Budějovice, za něž aktuálně hraje trio Milan Michálek, Václav Prospal a Martin Hanzal, nastoupí ve Zlíně. Sparta i s brankářem Michalem Neuvirthem hraje odpoledne ve Vítkovicích. Michael Frolík by měl za Chomutov nastoupit proti Slavii.

Odchod posil z kanadsko-americké soutěže se jistě podepíše na návštěvnosti extraligy, která zejména díky Jágrovu Kladnu v této sezoně atakovala rekordy.

Téměř všechny zápasy Rytířů na kluzištích soupeřů byly vyprodané. Kladno několik domácích duelů přeložilo do pražské O2 areny, jeho duel s Kometou Brno tam sledovalo rekordních 17.182 diváků.

Na Manhattanu se začalo jednat už v sobotu po poledni za účasti federálního prostředníka a pokračovalo se i celou noc. Po šestnáctihodinových rozhovorech oznámil zdroj TSN dohodu. NHL byla ve výluce od 15. září, kdy skončila platnost kolektivní smlouvy z roku 2005.

reklama