reklama

Konečně, jásal Kempný z první reprezentační trefy. Puk mu vystaví sestra

Michal Kempný poprvé skóroval za reprezentaci. Michal Kempný poprvé skóroval za reprezentaci. autor: ČTK
Premiérovou trefou v národním týmu i jednou asistencí pomohl hokejový obránce Michal Kempný ve čtvrtek v Oulu k vítězství nad Finskem 3:2. Člen nominace i pro zářijový Světový pohár v Torontu opět ukázal, že je v sezoně ve skvělé formě.

Oulu - Premiérovou trefou v národním týmu i jednou asistencí pomohl hokejový obránce Michal Kempný ve čtvrtek v Oulu k vítězství nad Finskem 3:2. Pětadvacetiletý hráč Omsku byl rád, že v 27. reprezentačním duelu ukončil střelecký půst a mohl si konečně schovat památeční puk. Člen nominace i pro zářijový Světový pohár v Torontu opět ukázal, že je v sezoně ve skvělé formě.

Nejdříve v sedmé minutě vyslal do úniku Lukáše Kašpara, který otevřel skóre. Po vyrovnání Finů Kempný 52 sekund před koncem první třetiny vrátil Čechům vedení ranou od modré čáry. A už za stavu 3:2 ve 34. minutě jeho další povedenou střelu od modré čáry zastavila levá tyč.

"Na svůj první gól v reprezentaci jsem čekal docela dlouho, takže jsem rád, že mi to tam konečně spadlo a mohl jsem pomoci týmu k vítězství," radoval se Kempný z vysněné branky a týmového úspěchu. V KHL se po loňském příchodu z Komety do Omsku trefil v 70 zápasech sedmkrát a teď se mu to povedlo i poprvé v reprezentaci, v jejímž dresu má v sezoně po 13 startech už sedm asistencí.

O trofeje mu pečuje sestra

"My jsme se o tom shodou okolností bavili před zápasem s Kundrcem (Tomášem Kundrátkem), jestli už jsem dal gól v nároďáku. Takže jsem mu říkal, že jsem nedal a hned mi šel potom pro puk," usmíval se Kempný nad debatou s parťákem z obranné dvojice, která během ročníku vytvořila v národním týmu sehrané duo.

Puk, který mu bude připomínat premiérový reprezentační zásah, poputuje doma mezi další cenné hokejové trofeje. "Doma se mi o to stará sestra a mám to tam doma všechno vystavený a schovaný," prozradil.

Těšilo jej, že mu bude připomínat i vítězné utkání. "Byl to povedený zápas. Měli jsme dobrý pohyb, dokázali jsme se u nich udržet na puku a vytvořili jsme si šance. Víceméně to, co jsme si řekli před zápasem, jsme dokázali plnit," pochvaloval si Kempný.

Příprava bude těžší a těžší

Sám chce, aby jeho forma ještě gradovala. "Mohly tam být určitě nějaké věci, co jsem udělal špatně, takže se na to potom ještě podívám, ale věřím, že zápas od zápasu to bude lepší a lepší," prohlásil zadák, který se chystá na premiérový start na mistrovství světa.

Po dvojzápasech s Němci a Švýcary čeká po duelu v Oulu český tým ještě v sobotu odveta s Finy v Kouvole, příští týden pak dvakrát změří síly ve Znojmě se Švédskem a před odletem do Moskvy ještě v úterý 3. května v O2 areně generálka s Kanadou.

"Bude to těžší a těžší, protože všechny týmy samozřejmě nabírají hráče, kteří skončili v NHL nebo ještě budou končit. Zápasy jsou už hodně kvalitní a bude hůř a hůř. My určitě taky ještě posílíme tým a budeme taky lepší a lepší," dodal Kempný.

reklama