reklama

Korea jede na Channel One Cup s 12 hráči Anyangu, který vede český trenér Martinec

Korea bude na Channel One Cupu spoléhat především na hráče Anyangu. Korea bude na Channel One Cupu spoléhat především na hráče Anyangu. autor: Tomáš Liška
Jižní Korea míří na Channel One Cup se šestadvaceti hráči. Vrcholem sezóny bude pro hokejovou reprezentaci Koreje domácí olympijský turnaj. Šest hráčů ze soupisky na Channel One Cup je původem ze Severní Ameriky.

Soul - Dvanáct hráčů z týmu úřadujícího šampiona Asijské ligy Anyang Halla, který vede český trenér Patrik Martinec, mají korejští hokejisté v šestadvacetičlenné nominaci na Channel One Cup v Moskvě.

Česká reprezentace se s nimi na turnaji neutká, ale Korea bude jejím soupeřem v únoru v základní skupině na domácích olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Ambri-Piotta? Dvě malé vísky a frenetičtí fanoušci. Kubalík si užívá svižný hokej pod Alpami Ambri-Piotta? Dvě malé vísky a frenetičtí fanoušci. Kubalík si užívá svižný hokej pod Alpami Čtěte zde

V kádru je také šest zástupců z týmu Gangwon High1 a tři z Daemyung Killer Whales, dalších dvou korejských klubů v Asijské lize. V té působí i obránce Kim Tong-hwan v japonském týmu Tohoku Free Blades.

Čtyři hráči jsou členy mužstva Daemyung Sangmu, který byl založen v roce 2012 a působí v něm hokejisté, kteří si plní dvouletou povinnou vojenskou službu.

Šestice hráčů je původem ze Severní Ameriky. V Kanadě se narodili gólman Matthew Dalton i obránci Eric Regan a Alex Plante a útočník Brock Radunske z Anyangu i další forvard Michael Swift z High1. Jeho spoluhráč, útočník Michael Testwuide, pochází ze Spojených států amerických. Osmadvacetiletý Plante má na kontě i 10 zápasů v NHL za Edmonton a připsal si v nich dvě asistence.

Strach o bezpečnost může zvítězit. Účast USA na olympiádě stále není jasná, naznačil Bílý dům Strach o bezpečnost může zvítězit. Účast USA na olympiádě stále není jasná, naznačil Bílý dům Čtěte zde

Korea, která letos postoupila poprvé v historii do elitní kategorie mistrovství světa, vstoupí do turnaje ve středu proti Kanadě. O dva dny později změří síly s Finskem a v sobotu se utká se Švédskem.

Nominace korejských hokejistů na Channel One Cup v Moskvě (13.-17. prosince):

Brankáři: Matthew Dalton (Anyang Halla), Pak Kje-hun (Daemyung Sangmu), Pak Song-če (Gangwon High1).

Obránci: Alex Plante, Eric Regan, Kim Won-čon, I Ton-ko (všichni Anyang Halla), Kim Hjok (Gangwon High1), O Hjon-ho, So Jong-čon (oba Daemyung Killer Whales), Kim Tong-hwan (Tohoku Free Blades).

Útočníci: Kim Ki-song, Kim Sang-uk, Kim Won-čong, Pak U-sang, Šin Sang-u, Čo Min-ho, Brock Radunske (všichni Anyang Halla), Michael Swift, Kwon Te-an, Šin Hjong-jun, Michael Testwuide (všichni Gangwon High1), Šin Sang-hun, An Čin-hi, Čon Čong-u (všichni Daemyung Sangmu), I Jong-čon (Daemyung Killer Whales).

reklama