Kotalík gólem nastartoval Rangers k výhře nad Bostonem

5. 1. 2010 7:50
NY Rangers-Boston 3:2, San Jose-Los Angeles 2:6
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Český hokejový útočník Aleš Kotalík ukončil v NHL své střelecké trápení a po 21 zápasech dal znovu gól, jímž přispěl k výhře New Yorku Rangers nad Bostonem 3:2.

Kotalík, jenž se naposledy trefil 5. listopadu loňského roku, otevřel skóre zápasu, když v 10. minutě využil ranou z voleje přesilovou hru.

V druhé třetině Rangers přidali druhý gól a dvoubrankový náskok hájili až do 55. minuty, kdy po asistenci Davida Krejčího snížil Matt Hunwick. Za dalších 86 sekund pak dokonce vyrovnal Blake Wheeler. Minutu a půl před koncem třetí třetiny však rozhodl o vítězství domácích Chris Higgins.

Na Kotalíkovi bylo patrné, jak moc si oddychl. Když prostřelil brankáře Raska, zvedl ruce, zaklonil hlavu a podíval se ke stropu Madison Square Garden. "Když se člověk dostane do takové krize, hledá cokoliv, co by mu pomohlo. Já poctivě makal na tréninku, ale góly pořád nepřicházely. Až dnes jsem měl konečně štěstí," radoval se Kotalík. "Byl to důležitý gól pro mě i pro celý tým a snad je to začátek něčeho dobrého," dodal český útočník.

Z jeho branky měl radost i trenér John Tortorella, který v nedávné době Kotalíka poměrně otevřeně kritizoval. "Myslím, že Kotes dnes hrál už mnohem lépe. A to nejen v přesilovce, ale i při hře pět na pět," uvedl Tortorella, jehož tým si připsal teprve druhé vítězství z posledních deseti utkání na domácím ledě.

Hostující Bruins ztratili nejen zápas, ale také svého nejproduktivnějšího hráče Patrice Bergerona. Útočník, jenž byl nominován do výběru Kanady pro olympijské hry ve Vancouveru, v druhé třetině schytal ránu pukem do ruky od spoluhráče Dennise Widemana, s bolestivou grimasou odjel do kabiny a na led už se nevrátil.

V druhém pondělním utkání skončila vítězná série San Jose Sharks, kteří vyhráli předchozích osm zápasů. V duelu s Los Angeles ale Žraloci totálně vyhořeli a prohráli na domácím ledě vysoko 2:6.

San Jose - Los Angeles 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)
44. Murray, 54. Marleau - 16. Handzuš, 19. Möller, 20. Kopitar, 37. Smyth, 37. Simmonds, 41. Parse.

NY Rangers - Boston 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
10. Kotalík, 28. Christensen, 59. Higgins - 55. Hunwick (Krejčí), 56. Wheeler.