reklama

Kouč Hanlon končí u běloruské reprezentace, převezme Švýcary

Švýcaři na letošním MS propadli. Za rok by je měl zpátky na výsluní vytáhnout Glen Hanlon Švýcaři na letošním MS propadli. Za rok by je měl zpátky na výsluní vytáhnout Glen Hanlon autor: Reuters
Trenér Glen Hanlon končí na střídačce hokejové reprezentace Běloruska a převezme Švýcary

Minsk - Trenér Glen Hanlon končí na střídačce hokejové reprezentace Běloruska. Sedmapadesátiletý kouč se po mistrovství světa v Minsku, na kterém dovedl domácí výběr do čtvrtfinále, dohodl na předčasném ukončení spolupráce s tamním svazem. Podle informací švýcarských médií by měl být v nejbližší době představen jako nástupce Seana Simpsona na střídačce švýcarské reprezentace.

Hanlon před rokem podepsal v Bělorusku smlouvu na dva plus jeden rok, teď se ale dohodl na jejím předčasném ukončení. "Byl to skvělý rok a skvělé mistrovství světa, ale okolnosti mě donutily změnit práci," uvedl Hanlon pro Pressbol. "Není to o penězích. Syn vyrůstá beze mě, a když jsem pracoval v Bělorusku, nemohli jsme být spolu. Byl za mnou v Minsku, ale přestěhovat se sem nemohl," vysvětlil Hanlon.

Bývalý kouč Vancouveru a Washingtonu v zámořské NHL, který vedl v minulosti i slovenskou reprezentaci, se prý na ukončení angažmá v Bělorusku dohodl již v dubnu. Před mistrovstvím světa. Podle švýcarských médií se již domluvil na působení u tamního národního týmu. Jeho asistentem bude John Fust, který předčasně skončil v Lausanne. Původně prý ale Hanlon plánoval, že se vrátí na střídačku juniorského týmu Vancouver Giants.

reklama