reklama

Kouč Plzně Razým: Dobře, že jsme brzy otočili

Plzeňské hokejisty těšila výhra 5:2 i velmi dobrý výkon Plzeňské hokejisty těšila výhra 5:2 i velmi dobrý výkon autor: CPA
Plzeň ve čtvrtém zápase finále porazila Zlín 5:2 a srovnala stav série na 2:2.

Plzeň - Mnohem spokojenější než v sobotu byli po čtvrtém finálovém duelu se Zlínem plzeňští hokejisté.

"Ten zápas se nám nepovedl, to víme všichni. Dneska to byla úplně jiná Plzeň. Každý makal, od prvního do posledního," chválil výkon ´indiánů´ útočník Petr Vampola, jenž své vystoupení okořenil bitkou s Oldřichem Horákem (podívejte se ZDE).

Porážku 0:3 a mdlý projev Západočeši odčinili výborným výkonem založeným na vysokém tempu, aktivní hře a pestré ofenzivě. Z toho pak vyplynulo pět vestřelených gólů a jasné vítězství 5:2, které znamenalo srovnání stavu série na 2:2.

"Za přístup musíme kluky pochválit. Šli jsme do toho s odhodláním vše změnit a vrátit se k naší hře, která nás dovedla do finále," zářil spokojený trenér Milan Razým.

Pomohly slepené góly

Start do utkání ale znovu nebyl nikterak ideální. V 10. minutě totiž po Linhartově akci otevřeli skóre hosté.

"Nebylo to pro nás jednoduché, ale bylo důležité, že jsme to ještě do konce první části dokázali zvrátit v náš prospěch," připomněl Razým slepené góly Baleje a Straky, které dostaly domácí na koně.

"Když pak hosté ve druhé třetině snížili na rozdíl jediného gólu, přidali jsme další branku a tu třetinu odehráli velmi dobře. Tam jsme rozhodli o výsledku," našel plzeňský kouč klíčový okamžik zápasu.

Kdo dá víc srdíčka

Podobný výkon by Plzeň jistě chtěla podat také v následujících dvou duelech, které už mohou rozhodnout o držiteli titulu.

"Každý zápas je jiný. Určitě to bude o tom, kdo do toho dá víc srdíčka. Věřím, že ho máme větší, semkneme se a zvládneme to," doufá Vampola.

"Je v tom cesta, jak dosáhnout toho, za čím všichni jdeme. Dělali jsme všechno pro to, abychom to zvládli a přenesli si to do toho dalšího zápasu," zdůvodnil 31letý útočník fakt, že Plzeň i za rozhodnutého stavu poctivě naplno dřela a chtěla přidat další góly.

reklama