reklama

Kouč Plzně Razým: O druhé přestávce padala ostrá slova

Hokejisté Plzně přes nepříznivý průběh nakonec vyřazení odvrátili a už se těší na semifinále se Slavií Hokejisté Plzně přes nepříznivý průběh nakonec vyřazení odvrátili a už se těší na semifinále se Slavií autor: CPA
Plzeň v sedmém čtvrtfinále porazila Litvínov 4:3 a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy play off.

Plzeň - Dvacet minut dělilo před třetí třetinou hokejovou Plzeň od vyřazení. Litvínov díky gólům z přesilovek otočil na 3:2 a v rozhodujícím sedmém čtvrtfinálovém utkání byl na koni.

Západočechům se však podařilo strhnout zápas na svou stranu a nakonec zvítězit 4:3.

"Nehráli jsme dobře, o druhé přestávce padala v kabině ostřejší slova," přiznal trenér Milan Razým.

Pane Razýme, Litvínovu se podařilo dokonat obrat při pětiminutovém vyloučení Ryana Hollwega za úder do hlavy, které na stadionu vzbudilo velké vášně. Jak jste tu situaci viděli vy?
"Ryan prostě preferuje kanadský styl hry, v Americe by to bylo považováno za hit, u nás se bohužel takovéto zákroky posuzují jako fauly. Je tu trend, že se hráči hodně chrání, fauly na hlavu se pískají, navíc když je tam ještě následné zranění."

Na první pohled to vypadalo jako čistý hit, až některé další záběry ukázaly, že Hollweg šel rukou proti hlavě.
"Chceme se na to podívat, jestli to bylo loktem, nebo něčím jiným. Každopádně to byl tvrdý zákrok a je to na posouzení rozhodčích."

Během toho dlouhého oslabení jste sice inkasovali, ale nakonec se to neukázalo jako rozhodující moment. Asi je to kvůli možným dohadům dobře...
"Sice to nebyl rozhodující moment, ale soupeř pak dostal dvouminutovou výhodu přesilovky pět na tři, kterou využil. Vlastně celá ta série byla ve znamení využívání přesilových her. Pro nás to znamenalo těžkou situaci. Museli jsme do poslední třetiny vrhnout všechny síly."

Soupeř otočil stav utkání, vás vyždímalo dlouhé oslabení, museli jste se obejít bez Hollwega, v hráčích možná bublal pocit křivdy. Co se o druhé přestávce dělo v kabině?
"Padla ostřejší slova, protože jsme ani nehráli moc dobře. Litvínov byl ty dvě třetiny lepším týmem a měl více střel. Proto jsme si řekli, že jestli nechceme, aby to bylo našich posledních dvacet minut v sezoně, musíme výrazně změnit herní styl."

Zkraje třetí třetiny se vám hned povedlo vyrovnat...
"To nás nastartovalo. Pak se hrál velmi dobrý hokej, kdy obě mužstva mohla strhnout vedení na svou stranu. My byli nakonec šťastnější."

V semifinále vás čeká bojovná Slavia. Co od této série očekáváte? Asi to už nebude takový ofenzivní hokej jako s Litvínovem, co myslíte?
"Zatím nad tím nějak neuvažujeme. Dneska si dáme večeři a na Slavii se začneme připravovat od zítřka."

reklama