reklama

Kouče Draisaitla u hokejistů Hradce Králové střídá Kýhos

Petera Draisaitla už na lavičce Mountfieldu neuvidíme Petera Draisaitla už na lavičce Mountfieldu neuvidíme autor: Milan Kammermayer
Hokejisty Hradce Králové dále nepovede Peter Draisaitl. Nahrazuje je ho bývalý trenér Komety Brna Vladimír Kýhos

Hradec Králové - U hokejistů Hradce Králové skončil německý trenér českého původu Peter Draisaitl. Po sérii čtyř porážek byl dnes odvolán, jeho nástupcem se stal Vladimír Kýhos. Východočeši čekají už sedm utkání na plný bodový zisk, v extraligové tabulce jsou sedmí. U týmu zůstává asistent Tomáš Martinec a po boku Kýhose bude působit nově i nedávný hráč Hradce Králové Michal Tvrdík.

Vedení došla po sériích porážek trpělivost

"V letošní sezoně se nám naše účinkování, výkony a výsledky v extralize nelíbí a jsou za očekáváním. Domníváme se, že máme nejlepší mužstvo za poslední tři roky, tudíž očekáváme odpovídající výkony a výsledky," uvedl generální manažer klubu Aleš Kmoníček v tiskové zprávě.

Po listopadové reprezentační pauze Hradec Králové získal jen pět z 21 možných bodů. Naposledy vedl Draisaitl tým v neděli při domácí porážce s Chomutovem 2:4. "Jsme si také vědomi toho, že nastalá situace a vývoj sezony není pouze věcí trenérů, ale velký podíl na tom mají samotní hráči," podotkl Kmoníček.

Draisatl vydržel v Hradci dva roky

Devětačtyřicetiletý Draisaitl vedl Hradec Králové od začátku jeho působení v extralize v roce 2013, kdy se Mountfield s licencí na nejvyšší soutěž přestěhoval z Českých Budějovic. Už předtím vedl jednu sezonu tým na jihu Čech. V první sezoně V Hradci Králové dovedl tým k šestému a v následující k pátému místu.

Posily mu zlomily vaz

V létě mužstvo posílili útočníci Jaroslav Bednář, Adam Courchaine, Brian Ihnacak, Bedřich Köhler či obránce Karel Pilař a ambice klubu se zvýšily. "Jsme přesvědčeni o tom, že je potřeba udělat zásadní změnu, abychom požadovaných výsledků a výkonů dosáhli. Peterovi velmi děkujeme za dlouhodobé působení u týmu a za výsledky, kterých s ním v posledních dvou letech dosáhl," uvedl Kmoníček.

Devětapadesátiletý Kýhos, který dříve vedl v extralize Litvínov či Karlovy Vary, byl bez angažmá od konce minulé sezony, kdy skončil i přes zisk bronzu v Kometě Brno. V létě měl nakročeno do Slovanu Bratislava, kam nakonec zamířil Miloš Říha starší.

Kýhos začne ve středu

"Ve hře bylo více variant a my jsme samozřejmě jednali s více kandidáty. Z mnoha objektivních i subjektivních důvodů jsme se nakonec rozhodli pro Vladimíra Kýhose. Nový trenér se bude u týmu hlásit ve středu 2. prosince odpoledne na setkání s hráči," doplnil Kmoníček. Není prý vyloučeno, že vedle Tvrdíka rozšíří realizační tým ještě někdo další.

reklama