Koukal pomohl Jekatěrinburgu dvěma góly porazit Magnitogorsk

Aktualizováno 18. 1. 2016 21:42
Petr Koukal.
Petr Koukal. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejový útočník Petr Koukal dokázal po dvou letech v KHL nastřílet v utkání dvě branky. Mistr světa z roku 2010 dnes pomohl Jekatěrinburgu dvěma góly a asistencí k vítězství 6:3 nad Magnitogorskem, za který se jednou trefil Tomáš Filippi.

Koukal se poprvé prosadil ve dvacáté sekundě druhé třetiny a z pozice mezi kruhy vyrovnal na 1:1. V druhém dějství bohatém na góly se měnilo skóre hned pětkrát - na 2:2 srovnal za hosty po brejku Filippi a skóre třetiny uzavřel Koukal dorážkou zblízka na 3:3.

Český reprezentační útočník se v úvodu třetí části asistencí podílel na vítězné trefě Anatolije Golyševa, jenž se stejně jako on prosadil dvakrát. Dvě branky dokázal Koukal vstřelit v KHL naposledy 18. ledna roku 2014 ještě v dresu Nižněkamsku.

Jekatěrinburg vyhrál potřetí za sebou přesto, že mu chybí zraněná brankářská jednička Jakub Kovář. Jeho mladší bratr Jan z Magnitogorsku, se 47 body nejproduktivnější Čech v soutěži, se dnes do statistik nezapsal. Koukal je po dnešku mezi Čechy pátý, nasbíral 31 bodů za devět gólů a 22 asistencí.

Zaváhal naopak Slovan Bratislava, který na svém ledě prohrál s moskevským Dynamem. Nic platný nebyl ani gól Lukáše Kašpara.

Kontinentální hokejová liga:

Jekatěrinburg - Magnitogorsk 6:3 (Koukal 2+1 - Filippi 1+0), Čerepovec - Jaroslavl 0:1, Slovan Bratislava - Dynamo Moskva 3:4 (za domácí Kašpar 1+0).