Koukal se trefil a jeho Jokerit je ve čtvrtfinále KHL

5. 3. 2015 20:42
Jokerit Helsinky, za který nastupuje Petr Koukal, je ve čtvrtfinále KHL.
KHL (ilustrační)

Moskva - Český útočník Petr Koukal se gólem a asistencí podílel na drtivém vítězství hokejistů Jokeritu Helsinky 7:1 nad Dinamem Minsk, kterým finský účastník KHL zpečetil postup z osmifinále. Stejným výsledkem 4:1 na zápasy skončila i série mezi Petrohradem a Nižním Novgorodem. SKA ji ukončil výhrou 2:0, na které se asistencí podílel Roman Červenka.

Jokerit po úvodní porážce v prodloužení vyhrál počtvrté za sebou. V pátém zápase finský klub inkasoval až tři minuty před koncem nedlouho po Koukalově gólu na 7:0. Asistenci si český hokejista připsal u trefy Jereho Sallinena těsně před první přestávkou. V play off si připsal druhý gól a třetí přihrávku, nebodoval jen v minulém utkání.

Petrohrad dal oba góly už v první třetině, Červenka se podílel na tom druhém v přesilové hře a bodově se prosadil po třech zápasech.

Nerozhodnutý je v Západní konferenci jen duel Dynama Moskva s Jaroslavlí. Tým z ruské metropole vyhrál pátý zápas 7:3 a ujal se vedení v sérii 3:2. Ve vítězném týmu si připsal asistenci Filip Novák, Jiří Novotný byl dlouho jediným střelcem soupeře, když po jeho vyrovnání na 1:1 dali domácí šest gólů za sebou.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 5. zápasy:

Petrohrad - Nižnij Novgorod 2:0 (Červenka 0+1), konečný stav série 4:1; Jokerit Helsinky - Dinamo Minsk 7:1 (Koukal 1+1), konečný stav série 4:1; Dynamo Moskva - Jaroslavl 7:3 (Novák 0+1 - Novotný 1+0), stav série 3:2.