Koukal třemi body pomohl Jekatěrinburgu otočit zápas v Soči

21. 11. 2015 18:41
Petr Koukal.
Petr Koukal. | Foto: Lukáš Bíba

Moskva - Útočník Petr Koukal se v Kontinentální lize gólem a dvěma přihrávkami zasloužil o vítězství hokejistů Jekatěrinburgu na ledě Soči 6:5 v prodloužení. Avtomobilist, v jehož brance si připsal 26 zákroků Jakub Kovář, uspěl po sérii čtyř porážek.

Soči si vypracovalo náskok 4:1. O gól vedlo až do závěru 59. minuty, kdy se povedlo hostům vyrovnat na 5:5. Na povedené stíhací jízdě Jekatěrinburgu se pátým gólem v sezoně v 58. minutě podílel i Koukal. Rozhodnutí padlo v úvodu 62. minuty, kdy za Koukalova přispění skóroval v přesilové hře Nikolaj Timašov.

Jekatěrinburg se dostal na druhé místo Charlamovovy divize za Magnitogorsk, který porazil Togliatti 3:2 po samostatných nájezdech i díky trefě Tomáše Filippiho, jenž v polovině utkání vyrovnal na 1:1. V rozstřelu rozhodl o výhře Metallurgu nejproduktivnější hráč soutěže Sergej Mozjakin.

Furch střídal chybujícího kolegu

Nejlepším týmem KHL je Jaroslavl, která zdolala Chanty-Mansijsk 3:1 a po nedávné sérii pěti porážek vyhrála potřetí za sebou. U posledního gólu zápasu, který dal Lokomotiv do prázdné branky, asistoval Jiří Novotný.

Omsk podlehl 1:3 na ledě Spartaku Moskva i kvůli velké chybě brankáře Denise Kostina, který ve 22. minutě rozehrál puk přímo na hokejku Jevgenije Bodrova, jenž poslal domácí tým v oslabení do vedení 2:1. Dvacetiletého ruského gólmana pak vystřídal Dominik Furch, jenž pochytal 25 střel a inkasoval pouze jednou, ale jeho spoluhráči už další branku nepřidali.

Kontinentální hokejová liga:

Magnitogorsk - Lada Togliatti 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Filippi 1+0), Ufa - Kazaň 4:2, Čerepovec - Slovan Bratislava 1:2, Jaroslavl - Chanty-Mansijsk 3:1 (za domácí Novotný 0+1), Jokerit Helsinky - Barys Astana 2:0, Spartak Moskva - Omsk 3:1 (za hosty Kempný 0+1), CSKA Moskva - Záhřeb 3:1, HK Soči - Jekatěrinburg 5:6 v prodl. (za hosty Koukal 1+2).