Koukal zazářil. Hattrickem sestřelil Nižnij Novgorod

28. 11. 2012 19:31
Český útočník Petr Koukal z Nižněkamsku pomohl svým prvním hattrickem v KHL k vítězství 4:3 v Nižním Novgorodu.
Petr Koukal v dresu Nižněkamsku válí.
Petr Koukal v dresu Nižněkamsku válí. | Foto: Reuters

Moskva - Český útočník Petr Koukal z Nižněkamsku pomohl svým prvním hattrickem v KHL k vítězství 4:3 v Nižním Novgorodu. Na dva góly bývalému pardubickému kapitánovi přihrál krajan Tomáš Netík.

Třicetiletý Koukal v předchozím utkání proti Spartaku Moskva ukončil desetizápasový střelecký půst a nyní sehrál statisticky nejpovedenější zápas v sezoně. Na ledě Torpeda dvěma góly v druhé třetině otočil skóre z 1:2 na 3:2 pro svůj tým a v 49. minutě vstřelil vítěznou branku na 4:2.

Domácí už poté dokázali jen snížit. Po dnešním střeleckém představení má mistr světa z roku 2010 Koukal na kontě jedenáct gólů. Nejlepší český kanonýr v soutěži Jakub Petružálek z Chabarovsku se trefil čtrnáctkrát.

Hokejisté Petrohradu v prvním utkání po odvolání trenéra Miloše Říhy překvapivě prohráli 2:3 na ledě nováčka z Doněcku, který je mimo příčky pro play off. Nejlepší tým KHL převezme o víkendu Fin Jukka Jalonen.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Slovan Bratislava 3:0, Novosibirsk - Lev Praha 2:1, Novokuzněck - CSKA Moskva 1:4, Nižnij Novgorod - Nižněkamsk 3:4 (za hosty Koukal 3+0, Netík 0+2), Jaroslavl - Kazaň 2:3, Čerepovec - Čeljabinsk 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Bulis 0+1), Atlant Mytišči - Ufa 2:0, Viťaz Čechov - Magnitogorsk 4:3 v prodl., Dinamo Minsk - Jekatěrinburg 3:6 (za domácí Irgl a Pivko oba 0+1), Doněck - Petrohrad 3:2.