reklama

Kováčik: Titul měl být Komety. Byli jsme jednoznačně lepší

Hodně zklamaní bylo po prohře v pátém zápase finále hokejisté Komety. Podle nich byli v sérii lepší a titul si zasloužili víc. Hodně zklamaní bylo po prohře v pátém zápase finále hokejisté Komety. Podle nich byli v sérii lepší a titul si zasloužili víc. autor: Lukáš Drštička
Hokejisté Komety ve finále prohráli 1:4 zápasy se Zlínem, podle slovenského obránce Jozefa Kováčika si však titul zasloužili víc než soupeř, protože prý byli v sérii lepší.

Zlín - Po dvou letech se museli přímo na ledě dívat jak si s pohárem pro vítěze Tipsport extraligy užívá soupeř.

Hokejisté brněnské Komety tentokrát ve finále prohráli 1:4 zápasy se Zlínem, podle slovenského obránce Jozefa Kováčika si však titul zasloužili víc než soupeř, protože prý v sérii nebyli horší. Možná i proto si hned po převzetí stříbrné medaile sundal cenný kov z krku a držel jej při odchodu do kabin v ruce.

"My jsme určitě nebyli horší mančaft a o to jsou teď pocity horší. Nezbývá mi než pogratulovat Zlínu, že nás čtyřikrát porazil. Myslím ale, že se nemáme za co stydět. Neříká se mi to lehko, neprohrál horší mančaft, ale ten lepší. Oni ale měli víc štěstí," řekl čtyřiatřicetiletý bek po pátém zápase ve Zlíně (5:3) novinářům.

"Co by za to jiní dali? Jiní možná ano, ale my jsme měli výborný mančaft. Celý rok jsme měli jediný cíl a to byl titul. Strašně jsem to přál Kometě, sobě, klukům… Možná se v tomto složení už nesejdeme. Nemám slov. Jsem strašně zklamaný," přiznal Kováčik.

"Byli jsme jednoznačně lepší tým"

Kdyby rozhodovala o výsledku herní převaha, musela by podle něj vyhrát titul Kometa.

"Z efektivity nás vyškolili, ale herně jsme měli navrch my. Bohužel hokej se hraje na góly, ne na držení puku a na krásu. Ne že jsme na ně měli, my jsme byli jednoznačně lepší tým! Aspoň ve třech zápasech. Bohužel se hraje na góly. Jestli máme co zlepšovat, je to koncovka," smutnil Kováčik.

"Přidal jsem další medaili k těm stříbrným, mám asi už pátou ve své kariéře. Bohužel je to pro mě velké zklamání. Na druhou jsem rád, že jsme to finále uhráli, ale z pohledu oslav a radosti je lepší získat v souboji o třetí místo bronz, než prohrát ve finále," doplnil.

S tím souhlasí i útočník Vojtěch Němec, který byl v play off i základní části nejproduktivnějším hráčem Komety.

"Rozhodly vyloženě přesilovky. My nejsme schopni se prosadit a ještě jim nabídneme gól. Celou sérii rozhodly přesilovky a to, že jsme byli impotentní v koncovce. Prospali jsme začátek série, možná nám po sérii se Spartou chyběly nějaké síly," přiznal osmadvacetiletý útočník.

"Přehráli jsme lepší soupeře než Zlín"

"Jsme teď smutní. Kdyby nám někdo před sezónou řekl, že budeme druzí, tak se mu vysmějeme. Ve finálové sérii jsme ovšem nebyli horším mančaftem, o to jsou ty pocity horší. Nezbývá mi nic jiného než pogratulovat Zlínu, že nás čtyřikrát porazil. To je tak všechno, co k tomu mohu říci," dodal Němec.

Smutný byl po zápase i další zkušený obránce Tomáš Žižka. Ve Zlíně totiž nakoukl do velkého hokeje a nyní za něj hraje i jeho syn. 

"Nebylo to pro mě příjemné, Zlín jsem si v play off nikdy nepřál. Teď se to bohužel stalo, navíc ve finále. Chtěl jsem strašně vyhrát pro Kometu, protože vyhrát s ní je nejvíc, co v extralize může být. Čeká na to strašně moc lidí strašně dlouho a nosili by nás snad čtrnáct dní po zádech. Bohužel jsem se toho nedočkal," litoval čtyřiatřicetiletý bek.

"S odstupem snad doceníme, že tato sezona byla fantastická. Letos jsme to měli výborně rozehrané, vyřadili jsme největší favority a myslím, že Zlín jsme mohli uhrát. Ale byli strašně efektivní v koncovce, to nás sráželo a bohužel jsme to neuhráli," doplnil Žižka, který který přiznal, že v Kometě po sezoně končí.

reklama